LOK ģenerālsponsori

LMTLatvijas valsts meži

LOK sponsori

Latvijas gāzeSwedbankLatvijas dzelzceļš

Atbalstītāji

Olympic-Solidaritywww.izm.gov.lvJCD
Olimpiskā aleja papildinās ar medaļnieku stādītajiem kokiem
20.05.2009
Materiālu sagatavojusi Ilze Āķe-Vīksne, LOK

 

20.maijā divi Latvijas olimpiskie medaļnieki trešdien iestādīja savus kokus Olimpiskajā alejā pie Olimpiskā sporta centra Rīgā.

2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions BMX Māris Štrombergs iestādīja ozolu, bet 2000.gada Sidnejas olimpisko spēļu bronzas ieguvējs džudo Vsevolods Zeļonijs - kļavu. Pagājušajā nedēļā Olimpiskajā alejā kokus iestādīja olimpiskie čempioni Jānis Lūsis un Igors Vihrovs, kā arī olimpiskais vicečempions Vadims Vasiļevskis.

Šogad Olimpiešu alejā iestādīs septiņus kokus - trīs kļavas, divas liepas, kā arī pa vienam ozolam un dižskābardim. Kokus olimpieši stāda vides projekta "Sporto, saudzējot dabu" ietvaros. Tas tapis, pateicoties Starptautiskās Olimpiskās komitejas atbalstam un LOK sadarbojoties ar Olimpisko sporta centru un Latvijas Olimpiešu klubu.

Pirmos kokus Olimpiskajā alejā iestādīja 2008.gada jūnijā. Pērn kokus stādīja Inese Jaunzeme (vieglatlētika), Aigars Fadejevs (vieglatlētika), Mārtiņš Rubenis (kamaniņu sports) un Jevgēņijs Saproņenko (vingrošana).