Ziņas
Kazakevičs sarūgtināts, ka nav izdevies labot personīgo rekordu 50 km soļošanā
11.08.2012. | Autors: z/a BNS
 

RĪGA, Aug 11, BNS - Soļotājs Igors Kazakevičs, kurš sestdien Londonas olimpiskajās spēlēs ierindojās 45. vietā 50 kilometru distancē, pēc finiša pauda sarūgtinājumu, ka nav izdevies labot personīgo rekordu, taču ir prieks par sasniegto finišu.

''Pēc šī brīža trenētības, pat labi, bet gribējās vairāk. Pirms Pekinas es biju labākā formā,'' Kazakevičs pastāstīja Latvijas Radio pēc finiša. Pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs šajā distancē viņš bija sešpadsmitais.

Londonā Kazakeviča mērķis bijis uzstādīt personīgo rekordu un kā pats atzina radio, tad pirmie 25 kilometru noteikti bijuši ātrāki nekā Pekinā.

Janvārī viņš smagi applaucējis kāju, taču to nevaino. ''Žēl, ka neatnāca apavi, ko biju pasūtījis no Amerikas.'' Soļotājs jutis arī katru nelīdzenumu uz slīpā asfalta un kāja rauta krampī jau pēc pusdistances, kā arī bijusi uzberzta tulzna. Piedzīta mugura, jo viena kāja vienmēr bijusi augstāk, otra zemāk, kādēļ kreisā kāja, kas vienmēr bijusi augstāk, atteikusi.

Lielākā supermotivācija Kazakevičam esot bijusi pēc komentāriem internetā vai viņš tikšot līdz galam. ''Tā bija supermotivācija, lai šādiem ķēmiem iegrieztu. Nevar cilvēku norakstīt pirms starta.''

''Pirms Pekinas man sports bija viss, bet tagad tas ir kādā ceturtajā vietā,'' atklāja soļotājs, kurš dzīvo Minhenē un strādā par dārznierka palīgu. ''Uz diviem krēsliem nevar nosēdēt. Es Vācijā strādāju fiziski smagu darbu, roku zemi, krāsoju. Brīvajā laikā uz darbu, no darba uzsoļoju, ja paliek spēka. Ja man būtu garīgs darbs, tad fiziskais būtu kā izlīdzinājums.''

Jau ziņots, ka 50 kilometrus Londonā Kazakevičs veica četrās stundās, sešās minūtēs un 47 sekundēs zaudējot uzvarētājam Sergejam Kirdjapkinam no Krievijas 30 minūtes un 48 sekundes. 50 kilometrus Pekinā viņš nosoļoja par 14 minūtēm un deviņām sekundēm ātrāk.

BNS, (371) 67088625, [email protected]