Eiropas Jaunatnes Olimpiādē aizvadīta spraiga sacensību diena

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
22:50, 23. jūlijs 0

15. Eiropas Jaunatnes Olimpiādē aizvadīta otrā oficiālā sacensību diena, kur uz starta līnijas stājās virkne Latvijas Jaunatnes komandas “Baku 2019” dalībnieku. Sacensības norisinājās vingrošanas, vieglatlētikas, riteņbraukšanas, peldēšanas un cīņas pārstāvjiem.

Ļoti atzīstamu sniegumu rādīja grieķu-romiešu stila cīkstonis Edgars Laugalis, kurš svara kategorijā līdz 65kg aizcīnījās līdz par bronzas cīņai, taču tajā nācās atzīt Krievijas jaunā cīkstoņa pārākumu un 27 sportistu konkurencē mūsu atlēts ierindojās augstajā 5.vietā. Vēl šodien no cīņniekiem startu aizvadīja cīkstone Arina Haritonova, kura svara kategorijā ierindojās 12.vietā.

Vieglatlētikas stadionā šodien sacensības aizvadīja trīs Latvijas pārstāvji. Rīta sesijā mūsu sportisti piedalījās 400m un 400m/b skrējienos. 400m/b skrējienā piedalījās Māra Anna Zīverte, kura savā skrējienā finišēja pēc 1:02.23, kas bija ceturtais ātrākais rezultāts pirmajā skrējienā, taču līdz iekļūšanai nākamajā kārtā nedaudz pietrūka un Zīverte kopvērtējumā ierindojās 10.vietā. Līdzīgs scenārijs atkārtojās arī 400m skrējienā Matīsam Gržibovskim, kurš savā skrējienā palika turpat aiz svītras, 6.vietā, ar rezultātu 49.12 sekundes, bet kopējā tabulā atzīmējās 12.vietā. Vakara sesijā tika aizvadīti fināli šķēpmešanā un tajā piedalījās Artis Čakšs, kurš tālāko metienu raidīja 69,37m tālumā, kas nozīmēja izcīnītu 7.vietu.

Daudzcīņas vingrošanas sacensības šodien norisinājās Edvīnam Rodevicam, kurš labāko rezultātu uzrādīja atbalsta lēcienā – 17.vieta, bet kopvērtējumā ierindojās 52.pozīcijā un tālākām cīņām nekvalificējās.

Riteņbraucējiem šodien bija jāaizvada individuālā 10km distance. Puišiem vislabāk veicās Matīsam Kalveršam, viņam 36.vieta. Mārtiņš Maslovs finiša līniju šķērsoja 53.vietā, bet Toms Ustups ierindojās 55.vietā.

Peldēšanas kompleksā sacensības aizvadīja Nikita Gorbačovs un Kristaps Miķelsons. Savos peldējumos Gorbačovs 100m brīvā stila distancē izcīnīja 31.vietu, kā arī 25.vietu 200m kompleksā. Savukārt Miķelsons šajā pašā 200m kompleksa distancē, ar jaunu personīgo rekordu ierindojās 23.vietā.

Rītdien, 24.jūlijā sacensības aizvadīs vingrotāja Sabīne Anna Cinovska, džudists Andrejs Skomorohovs, peldētājs Kristaps Miķelsons, kā arī vairāki vieglatlēti – Makars Korotkovs, Dmitrijs Ļašenko un Olga Ignatjeva.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem