Latvijai veiksmīgās III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles ir noslēgušās

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
21:38, 22. janvāris 0

Ar oficiālu noslēguma ceremoniju Šveices pilsētā Lozannā, svinīgi ir ticis likts punkts III Jaunatnes ziemas Olimpiskajām spēlēm, kurās 14 dienu garumā sacentās vadošākie jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji no visas pasaules. Tajā skaitā 30 sportistu no Latvijas.

Kā informē spēļu organizatori, tad kopumā 1872 jaunie atlēti, vecumā no 15 līdz 18 gadiem no 79 pasaules valstīm piedalījās III Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Lozannā. Sacensību programmā bija iekļautas 8 sporta veidu 16 sporta disciplīnas un tika izcīnīts 81 medaļu komplekts. Pirmo reizi ziemas Olimpisko spēļu vēsturē dalībnieku sadalījums starp zēniem un meitenēm bija vienāds.

Vairāk kā 640 000 apmeklētāju, tajā skaitā 80 000 skolēnu, ir vērojuši Olimpisko spēļu sacensības vai piedalījušies sportisko aktivitāšu festivālā, kas norisinājās vairākās vietās visā Lozannā.

Pirmo reizi Olimpisko spēļu vēsturē akreditētās personas izmantoja tikai sabiedrisko transportu, lai nokļūtu uz/no sacensību un treniņu vietām. Spēļu organizatori par to ir bezgala priecīgi, ka ir izdevies neizmantot autobusu pakalpojumus, kā tas ir ierasti šāda mēroga kompleksajās sacensībās, un visa transporta loģistika tika uzticēta Lozannas vilcienu un metro uzņēmumiem.

Latvija šajās Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja piecas medaļas. Sestdien par Olimpisko spēļu čempionu tika kronēts kamaniņu braucējs Gints Bērziņš, kurš pirmdien kopā ar Justīni Maskali un Kasparu Rinku/Ardi Liepiņu izcīnīja bronzu stafetē. Rinkam/Liepiņam bija sudrabs puišu divniekos, bet Viktorijai Ziediņai/Elizabetei Selīnai Zvilnai - bronza meiteņu divniekos. Skeletonā par vicečempionu kļuva Elvis Veinbergs.

Medaļu kopvērtējuma tabulā Latvija ar vienu zelta, divām sudraba un divām bronzas godalgām ierindojas augstajā 16.vietā, apsteidzot tādas sporta lielvalstis kā Somiju, Spāniju, Poliju, Čehiju, Slovēniju, Slovākiju, Lielbritāniju, Baltkrieviju, kā arī mūsu kaimiņus Lietuvu un Igauniju.

Latvija spēlēs bija pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība bija kamaniņu sportā, kur bija pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startēja seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem bija bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startēja attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalījās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve bija arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tika veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve bija vārtsardze Jeļizaveta Stadņika.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisinājās no 9. – 22.janvārim. Kopumā sacensībās piedalījās 1872 jauno sportistu no 79 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā bija iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tika sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisinājās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis bija veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. 

LATVIJAS JAUNATNES OLIMPISKĀS KOMANDAS “LOZANNA 2020” SASTĀVS

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem