Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 19.07.2019

Ilmārs Bricis

Edgars PiksonsKristaps LībietisAndrejs RostorgujevsKaspars Dumbris 

 

 

Žanna JuškāneMadara LīdumaLīga GlāzereGerda Krūmiņa 

 

 

 

 

 

Ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā piedalās deviņi Latvijas biatlonisti - Ilmārs Bricis, Kaspars Dumbris, Edgars Piksons, Kristaps Lībietis, Andrejs Rastorgujevs, Madara Līduma, Žanna Juškāne, Līga Glāzere un Gerda Krūmiņa, kā arī viņu treneri Vitālijs Urbanovičs un Māris Čakars.

Spēļu laikā sportistu slēpes startiem gatavo no federācijas puses komandēts tehniskais personāls.
 

LATVIJAS BIATLONISTU STARTI 2010.GADA ZIEMAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS VANKŪVERĀ (pēc Latvijas laika)

13.02.   23:00  7,5km sprints sievietēm

1. Anastasija Kuzmina (Slovākija) 19:55,6 (1 kļūda šaušanā)
2. Magdalēna Noinere (Vācija) +1,5 (1)
3. Marī Dorina (Francija) +10,9 (0)
..48. Gerda Krūmiņa (Latvija) +2:13,7 (1)
..57. Madara Līduma (Latvija) +2:28,2 (4)
..69. Līga Glāzere (Latvija) +2:52,1 (1)
..79. Žanna Juškāne (Latvija) +3:36,8 (3)

 

 14.02.   21:15  10km sprints vīriešiem

1. Vensāns Žajs (Francija) 24:07,8 (0 kļūdas šaušanā)
2. Emils Hegle Svendsens (Norvēģija) 24:20,0 (1)
3. Jakovs Faks (Horvātija) 24:21,8 (0)
..14. Ilmārs Bricis (Latvija) 25:41,3 (2)
..50. Andrejs Rastorgujevs (Latvija) 27:05,3 (3)
..64. Kristaps Lībietis (Latvija) 27:32,5 (1)
..78. Edgars Piksons (Latvija) 28:23,0 (2)


16.02.   20:30  10km iedzīšana sievietēm

1. Magdalēna Noinere (Vācija) 30:16,0 (2 kļūdas šaušanā)
2. Anastasija Kuzmina (Slovākija) +12,3 (2)
3. Marī-Laura Brunē (Francija) +28,3 (0)
..38. Madara Līduma (Latvija) +3:46,6 (3)
..57. Gerda Krūmiņa (Latvija) +7:42,7 (4)

16.02.   22:45  12,5km iedzīšana vīriešiem

1. Bjerns Ferijs (Zviedrija) 33:38,4 (1 kļūda šaušanā)
2. Kristofs Zumans (Austrija) +16,5 (2)
3. Vensāns Žajs (Francija) +28,2 (2)
..32. Ilmārs Bricis (Latvija) +2:36,5 (4)
..58. Andrejs Rastorgujevs (Latvija) +7:57,5 (9)

18.02.   20:00  15km individuāli sievietēm

1. Tūra Bergere (Norvēģija) 40:52,8 (1 kļūda šaušanā)
2. Jeļena Hrustaļova (Kazahstāna) +20,7 (0)
3. Darja Domračova (Baltkrievija) +28,2 (1)
..67. Madara Līduma (Latvija) +6:37,4 (6)
..69. Gerda Krūmiņa (Latvija) +7:07,3 (4)
..78. Līga Glāzere (Latvija) +9:27,5 (5)
..84. Žanna Juškāne (Latvija) +12:43,6 (7)


18.02.   23:00  20km individuāli vīriešiem

1. Emils Hegle Svendsens (Norvēģija) 48:22,5 (1 kļūda šaušanā)
2. Ole Einars Bjerndālens (Norvēģija) +9,5 (2)
2. Sergejs Novikovs (Baltkrievija) +9,5 (0)
4. Jevgēņijs Ustjugovs (Krievija) +49,3 (1)
..37. Edgars Piksons (Latvija) +4:30,0 (2)
..70. Kristaps Lībietis (Latvija) +7:39,9 (3)
..73. Kaspars Dumbris (Latvija) +8:07,6 (5)
74. Ilmārs Bricis (Latvija) +8:11,4 (6)

21.02.   20:45  15km ar kopējo startu vīriešiem
No Latvijas biatlonistiem neviens nestartēja

21.02.   23:00  12,5km ar kopējo startu sievietēm
No Latvijas biatlonistēm neviens nestartēja


23.02.   21:30  4x6km stafete sievietēm

1. Krievija (Svetlana Sļepcova, Anna Bogali-Titoveca, Olga Medvedeva, Olga Zaiceva) 1.09:36,3 (0 soda apļi+3 rezerves patronas)
2. Francija (Marī Lora Brunē, Silvija Bekāra, Marī Dorina, Sandrine Beijī) +32,8 (2+8)
3. Vācija (Kati Vilhelma, Simone Hausvalde, Martina Beka, Andrea Henkele) +37,1 (0+5)
4. Norvēģija +57,8 (0+3)
5. Zviedrija +1:10,9 (0+3)
6. Ukraina +1:31,9 (0+8)
..19. Latvija (Žanna Juškāne, Madara Līduma, Līga Glāzere, Gerda Krūmiņa) +9:19,9 (4+12)

26.02.   21:30  4x7,5km stafete vīriešiem

1. Norvēģija (Halvards Hanevolds, Tardžejs Boe, Emils Hegle Svendsens, Ule Einars Bjerndālens) 1.21:38,1 (0 soda apļi+7 rezerves patronas)
2. Austrija (Simons Eders, Daniels Mesotičs, Dominiks Landertingers, Kristofs Zumans) +38,6 (0+7)
3. Krievija (Ivans Čerezovs, Antons Šipuļins, Maksims Čudovs, Jevgeņijs Ustjugovs) +38,8 (0+4)
4. Zviedrija +1:23,9 (1+10)
5. Vācija +1:37,9 (2+7)
6. Francija +1:38,1 (1+9)
..19. Latvija (Edgars Piksons, Ilmārs Bricis, Andrejs Rastorgujevs, Kristaps Lībietis) +13:37,4 (7+16)

 

Ziemas olimpiskajās spēlēs no 1924. - 2006.gadam startējuši 14 Latvijas biatlonisti.

 Sievietes   

Andžela BRICE   2002
Ieva CEDERŠTRĒMA   1994, 1998
Gerda KRŪMIŅA   2006
Madara LĪDUMA  2006
Linda SAVĻAKA  2006  

Vīrieši

Jānis BĒRZIŅŠ  2002, 2006
Aivars BOGDANOVS  1992, 1994, 1998
Ilmārs  BRICIS    1992, 1994, 1998, 2002
Kristaps LĪBIETIS   2006
Oļegs  MAĻUHINS   1992, 1994, 1998, 2002
Jēkabs NĀKUMS   1998, 2002
Edgars PIKSONS   2006
Gundars UPENIEKS  1992, 1994, 1998, 2002
Raivis ZĪMELIS  2002

 

 

 

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]