BMX riteņbraucēji Olimpiskās kvalifikācijas punktus varēs krāt arī nākamajā sezonā

LETA
21:44, 15. maijs 0

BMX riteņbraucēji Olimpiskās kvalifikācijas punktus varēs krāt arī nākamajā sezonā, informē Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI).

Pirms diviem mēnešiem UCI pārtrauca Olimpisko spēļu kvalifikāciju, kā tās beigu datumu nozīmējot 3.martu. Tiesa, pēc tam Olimpiskās spēles tika pārceltas uz 2021.gadu, līdz ar to kvalifikācijas periods ir pagarināts.

Papildu jau iepriekš izcīnītajiem punktiem sportisti savas pozīcijas varēs uzlabot 2020.gada pasaules čempionātā,  ja tāds notiks, kā arī divās 2021.gada Pasaules kausa sezonas nedēļas nogalēs. Šobrīd UCI vēl nav noteikusi, tieši kuros etapos varēs iegūt punktus Olimpiskajā kvalifikācijā.

Olimpiskās ceļazīmes vispirms iegūs vīriešu un sieviešu nāciju rangu pirmo 11 vietu ieguvējas, sadalot pa 18 ceļazīmēm katrā dzimuma grupā. Vēl trīs ceļazīmes tiks sportistiem no individuālā ranga, kuru valstis nebūs labāko 11 pulkā Nāciju rangā.

Savukārt vēl divas ceļazīmes tiks piešķirtas, ņemot vērā izcīnīto vietu pasaules čempionātā, bet viena vieta automātiski pienākas rīkotājai Japānai.

Vīriešiem Olimpiskajā nāciju rangā Latvija šobrīd ir 12.vietā. Latvieši kopā sakrājuši 1332 punktus, no 11.pozīcijā esošās Krievijas atpaliekot par 424 punktiem. Sievietēm Olimpiskajā nāciju rangā Latvija ar 1380 punktiem ir 15.vietā.

BMX Olimpisko spēļu programmā ir kopš 2008.gada, un divus pirmos titulus izcīnījis latvietis Māris Štrombergs. 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem