Džudiste Dolgiļeviča izcīna piekto vietu Eiropas Jaunatnes Olimpiādes sacensībās

Mārtiņš Mālmeisters / LETA
21:45, 26. jūlijs 0

Latvijas jaunā džudiste Una Dolgiļeviča piektdien Baku izcīnīja piekto vietu Eiropas Jaunatnes Olimpiādes sacensībās.

Dolgiļeviča startēja svara kategorijā līdz 70 kilogramiem un no pirmās kārtas bija brīva. Tikmēr otrajā viņā pārspēja Turcijas sportisti Hatisu Vadermiru, bet ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums itālietei Karolīnai Menguči. Itāliete spēja kvalificēties pusfinālam, tādēļ latviete sacensības varēja turpināt gandarījuma turnīrā, kur otrajā kārtā pārspēta Džesika Fortnere no Austrijas.

Soli pirms cīņas par bronzu latviete tika galā ar Krievijas cīkstoni Jeļizavetu Postņikovu, bet medaļu cīņā atzina vācietes Annas Montas Olekas pārākumu. Līdz ar to Latvijas delegācijas karognesēja atklāšanas ceremonijā Dolgiļeviča džudo turnīru noslēdza dalītā piektā vietā.

Savukārt svarā virs 70 kilogramiem Kristiāna Babija zaudēja pirmajā kārtā, bet līdz 81 kilogramam Maksims Duinovs zaudēja pirmajā kārtā un pēc tam apstājās gandarījuma turnīra pirmajā duelī. Vēl svarā līdz 90 kilogramiem Aleksandrs Špika zaudēja pirmajā cīņā, bet virs 90 kilogramiem Aleksijs Ivaščenko zaudēja pirmajā duelī un pēc tam nepārvarēja gandarījuma turnīra pirmo kārtu.

Tikmēr divas sestās vietas izcīnīja pašmāju vieglatlēti - Dmitrijs Ļašenko 400 metru barjerskrējienā ar 53,20 sekundēm un Ieva Annija Stepiņa šķēpa mešanā ar 48,38 metriem.

Savukārt peldbaseinā Kristaps Miķelsons 400 metros kompleksajā peldējumā finišēja pēc četrām minūtēm un 47,68 sekundēm, kas deva 29.vietu 32 sportistu konkurencē.

Latvija šajā olimpiādē tikusi pie vienas medaļas, bronzu izcīnot grieķu-romiešu stila cīkstonim Kasparam Bondarenko.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 11 sportisti, džudo sacensībās ir pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacenšās attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalās vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos Olimpiešus uz Baku pavada un padomus sniedz 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalās arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtē vingrošanas un cīņas sacensības.

15.Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek no 21.-27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startē 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi Olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un foto galerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

15.Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes  oficiālā mājaslapa internetā: eyofbaku2019.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem