LOK aicina uz tiešsaistes hakatonu sportā “SportHack 2020 Latvija”

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:34, 6. maijs 0

No šī gada 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Aicināti piedalīties ir studenti, atlēti, paralimpieši, treneri, sporta līdzjutēji, dizaineri, programmētāji un dažādi biznesa speciālisti. Mentoru vadībā komandām palīdzēs attīstīt risinājumus sporta pieredzes uzlabošanai un izolēšanās radītās spriedzes pārvarēšanai.

Uzvarētāji saņems arī finansējumu un tālāku mentoringa atbalstu idejas attīstīšanai pelnītspējīgā biznesā.

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība “WindHackers” sadarbībā ar “RTU Dizaina Fabrika”, “Rīgas Tehniskā Universitāte” (RTU) un “Kurzemes inovāciju granti studentiem” (KInGS) partneriem - Ventspils Augstskola (VeA), Liepājas Universitāte (LiepU), “Kurzemes biznesa inkubators” un nodibinājumu “Ventspils augsto tehnoloģiju parks”.

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einārs Fogelis īpaši aicina piedalīties visu sporta federāciju biedrus, sportistus sakot: “aicinu šajā smagajā laikā būt aktīviem, meklēt jaunus risinājumus, lai savu iemīļoto sporta veidu un sporta nozari kopumā padarītu atraktīvu, dzīvotspējīgu un aktīvu. Esmu arī ļoti priecīgs, ka mūsu gaišākie prāti no studentu un uzņēmēju vides jau ir gatavi iesaistīties, lai rastu jaunus veidus, kā palīdzēt sportistiem uzlabot sporta rezultātus un piesaistīt vairāk cilvēkus aktīvam dzīvesveidam”.

Reģistrēties individuāli vai ar komandu var līdz 18. maijam te: https://windhackers.com/sporthack2020.

“Sports ir darbs, izklaide, veselība, aizraušanās un hobijs. Ne velti Latvijā ir 95 dažādu sporta veidu federācijas. Savukārt, hakatons ir lieliska iespēja apvienot daudzu cilvēku pieredzes, prasmes, sapņus un realizēt dažādus projektus sporta nozarē. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina ierobežojumus dalībnieku sastāvam, taču saglabā sportisko izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties,” stāsta Aigars Strauss, Latvijas Triatlona federācijas prezidents. 

Hakatona mērķis ir 48h laikā radīt jaunas, inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Jebkurš cilvēks ar svaigām, pat ambiciozām un vēl neattīstītām idejām ir aicināts piedalīties. Īpaši aicināti ir inovatori, programmētāji, uzņēmējdarbības pārstāvji un dizaineri. Idejas pieņems četrās kategorijās - “Uzveicam krīzi”, “Sports un inovācijas”, “Sporta infrastruktūra un aprīkojums” un “Sporta dati”. 

“Ideja par sporta hakatona organizēšanu radās jau pirms gada. Iestājoties krīzei, apvērām pasākumu atcelt un palikt mājās, skatoties sporta spēļu atkārtojumus TV. Tomēr gribējās darīt kaut ko lietas labā, redzot ar kādiem izaicinājumiem saskaras Latvijas sporta nozare. Ātri atradās līdzīgi domājoši draugi, paziņas un pēc sarunām ar Latvijas augstskolām un sporta federācijām, arī idejas atbalstītāji,” skaidro “SportHack 2020 Latvija” organizators Kārlis Skuja.

Katrai komandai būs iespēja iegūt foršas balvas un finansējumu tālākai idejas attīstībai. Turklāt, hakatona laikā RTU nodrošinās piekļuvi prototipēšanas un dizaina pakalpojumiem, kā arī mērķtiecīgi aicinās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakapojumus. Hakatona laikā dalībniekus konsultēs pieredzējuši mentori, kuri profesionāli strādā dažādās jomās (tehnoloģijas, bizness, dizains utt.). Komandām būs arī iespēja saņemt padomus un palīdzību no dažādu Latvijas sporta jomu ekspertiem un profesionāļiem. 

“Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pagājušā gada īsteno nebijušu projektu “Inovāciju granti studentiem”. Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes. Piedaloties tajās, studenti var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem,” informē “RTU Dizaina fabrika” projektu vadītāja Liene Briede.

“Viens no Ventspils Augstskolas stratēģiskajiem mērķiem ir inovāciju veicināšana caur aktīvu sadarbību ar dažādām industrijām vairākos līmeņos un virzienos. Hakatons sportā ir iespēja pārvarēt gan šobrīdējos šķēršļus sporta pieejamībai, gan rast iespējas gudrāk un daudzpusīgāk izmantot sporta datus, infrastruktūru un ekipējumu. Turklāt, ar finansējumu, ko saņems uzvarētāji, ideju varēs pārvērst biznesā ātrāk,” uzskata Ventspils Augstskolas projektu vadītājs un futbolists Vitālijs Petkēvičs.

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem. 

Pasākuma partneri ir “RTU Dizaina Fabrika”, RTU, Ventspils Augstskola, Liepājas Universitāte,  “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, “Kurzemes Biznesa inkubators”, “Latvijas Sporta federāciju padome“, “Latvijas Triatlona federācija”, “Latvijas Basketbola savienība”, “Latvijas Futbola federācija”, hokeja klubs “Dinamo Rīga”, “Ghetto Games”, “Eiropas Latviešu apvienība”, LMT, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), “Rimi”, “Tilde”.

Pasākumu organizē biedrība “WindHackers”, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Papildu informācija medijiem:

Kristīne Tarvida

Biedrības “WindHackers” sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob.: 26382366
Mājas lapa:
https://windhackers.com/sporthack2020

E-pasts:

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem