Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Biatloniste Līduma olimpisko spēļu iedzīšanas distancē ieņem 38. vietu, uzvar vāciete Noinere
16.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 16, BNS Madara Līduma- Latvijas biatloniste Madara Līduma otrdien olimpiskajās spēlēs Vankūverā 10 kilometru iedzīšanas distancē finišēja 38. vietā, bet Gerda Krūmiņa palika 57. vietā 60 startējušo dalībnieču konkurencē. Par olimpisko čempioni kļuva Magdalēna Noinere no Vācijas, informē organizatori.

Vistleras olimpiskajā parkā notikušajās sacensībās Līduma distancē pakāpās augstāk par 19 pozīcijām, jo iedzīšanu sāka no 57. vietas. Savukārt Krūmiņa zaudēja deviņas pozīcijas. Uzvarētājai Līduma zaudēja trīs minūtes un 46,6 sekundes.

Pēc pirmajām divām ugunslīnijām, kurā Līduma bija nekļūdīga, viņa pacēlās uz 33. vietu, taču nākošajās divās šaušanas reizēs no stāvus pozīcijas, tik labi Latvijas biatlonistei vairs negāja. Trešajā šaušanā Līduma pieļāva divas kļūdas, noslīdot uz 39. vietu, kurā palika arī pēc ceturtās ugunslīnijas, kurā kļūdījās vienu reizi. Līdz finišam Līduma vienu konkurenti apsteidza, taču augstāk tikt nespēja, lai gan vairākas sāncenses turpat vien bija.

Krūmiņa šaušanā pieļāva četras kļūdas. Pēc pirmajām divām šaušanām viņa bija 57. vietā, pēc trešās divas vietas augstāk, taču finišu tomēr sasniedza trešā no beigām.

Par olimpisko čempioni kļuvusi šādu sacensību debitante Noinere, par 12,3 sekundēm apsteidza Anastasiju Kuzminu no Slovākijas, kura sestdien uzvarēja sprinta distancē. Gan Noinerei, gan Kuzminai nu ir pa zelta un sudraba medaļai, jo vāciete sprintā bija otrā.

Bronzu iedzīšanā nopelnīja Marī Laura Brunē, kura uzvarētājai zaudēja 28,3 sekundes. Pamatīgu kāpumu veica divas biatlona veterānes - zviedriete Anna Olofsone-Zideka uz ceturto vietu pakāpās no 20. pozīcijas startā, bet norvēģiete Tūra Bergere piekto vietu ieņēma, lai gan startēja no 33. vietas.

Noinere no galvenā konkurentes Kuzminas atrāvā pēc otrās šaušanas, kurā Vācijas sportiste nekļūdījās, kamēr Kuzmina pieļāva vienu kļūdu. Pēc pēdējās šaušanas intriga nedaudz atjaunojās, jo Noinere kļūdījās, kamēr Kuzmina un trešajā vietā esošā Brunē aizvēra visus piecus mērķus, tomēr līdz finišām vāciete savu pārsvaru tikai palielināja.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]