Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
Drīzi sportistu starti paretinās Latvijas delegāciju Vankūveras olimpisko spēļu atklāšanā
11.02.2010
z/a BNS

Aldons VrubļevskisRĪGA, FEB 10, BNS - Drīzie starti un prāvais attālums līdz mītnes vietai var manāmi paretināt delegāciju Vankūveras ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, taču Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nešaubās, ka parādē Latvija būs pienācīgi pārstāvēta.

Apzinot Latvijas dalībniekus atklāšanas ceremonijai, jāņem vērā, ka daudziem ir jāstartē jau nākamajā dienā, bet mājvietā olimpiskajā ciematā Vistlerā sportisti pēc atklāšanas ceremonijas noslēguma varētu atgriezties tikai ap diviem vai trijiem naktī, aģentūrai BNS pirms trešdien doties uz Vankūveru teica Vrubļevskis. Viņš paskaidroja, ka pašlaik nav iespējams precīzi pateikt, cik liela būs Latvijas delegācija atklāšanas parādē.

"Apkalpojošā un treneru korpusa dalībnieki uz atklāšanu noteikti brauks arī no Vistleras. Nedomāju, ka būs tikai 20 [cilvēku]. Aptuveni 40 vajadzētu būt, un tas jau nav maz," pastāstīja LOK prezidents. Vrubļevskis piebilda, ka tie, kas uz olimpiskajām spēlēm brauc pirmo reizi mūžā, ļoti grib redzēt atklāšanu un "tas ir tā vērts". Tieši pusei Latvijas sportistu Vankūverā būs olimpiskā debija.

Vankūverā pirmo reizi olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks arēnā zem jumta, taču ierobežotais vietu skaits neparedz noteikt nekādus limitus dalībvalstu delegācijām. Cik plaši Latvija atklāšanā tiks pārstāvēta, būs atkarīgs no treneriem un sportistiem, pauda Vrubļevskis.

Latvijas sportisti dzīvos divos olimpiskajos ciematos Vankūverā un Vistlerā, tādēļ viens otru var vispār ne reizi nesatikt. Visa Latvijas komanda Vankūverā varētu satikties ne agrāk kā spēļu noslēgumā, taču tad jau daudzi sportisti būs atgriezušies mājās. Tādējādi komandas kopības izjūtas var nebūt, un to LOK prezidents nosauca par mīnusu ziemas spēlēm, kur ir divi olimpiskie ciemati.

Vankūvera būs mājvieta hokeja valstsvienībai, kas olimpisko spēļu norises vietā ieradīsies tikai atklāšanas dienā, un slidotājam Haraldam Silovam. Savukārt divu stundu brauciena attālumā kalnos Vistlerā dzīvos visi pārējie Latvijas sportisti. Latvijas hokejistu kaimiņi Vankūveras olimpiskajā ciematā būs ukraiņi un vācieši, bet Vistlerā Latvijas olimpieši lielākoties būs Ziemeļvalstu un somugru ielenkumā kopā ar somiem, igauņiem, dāņiem, slovākiem un ungāriem.

Lai gan tieši viena olimpiskā ciemata izveidošanu formāli uzskata par vienu no galvenajiem kritērijiem, izvērtējot pieteikumus uz olimpisko spēļu rīkošanu, visi ziemas spēļu dalībnieki vienkopus nav dzīvojuši kopš 2002.gada olimpiādes Soltleiksitijā.

Latvijas delegācijā startam Vankūveras olimpiskajās spēlēs ir iekļauti 58 sportisti, kas startēs deviņās disciplīnās. Olimpiskās spēles risināsies no 12. līdz 28.februārim.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

BNS, (371) 67088625, [email protected]

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]