Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Latvijas biatloniste Līduma vīlusies sevī un netieši atzīst, ka nav pārliecināta par karjeras turpināšanu
18.02.2010
z/a BNS

Madara Līduma. Foto: I.ZnotiņšVISTLERA, FEB 18, BNS - Latvijas biatloniste Madara Līduma neslēpj, ka Vankūveras olimpiskajās spēlēs nav izdevies iepriecināt ne sevi, ne treneri, ne atbalstītājus. Tāpat sportiste netieši atzina, ka nav pārliecināta par palikšanu biatlonā.

"Ļoti žēl, ka nesanāca iepriecināt ne sevi, treneri, ne savus atbalstītājus.. Sprintā es atnācu par lēnu šautuvē, šodien es atnācu maksimālā ātrumā līdz pašam paklājiņam, vienkārši gatavojos šaušanai un jutu, ka nevaru, sākas pulsācija. Kādas divas reizes atliku, tāpat trīs sodi.. Protams, rezultātu izteiksmē man nav ne par ko priecāties, ne par ko lepoties. Es priecājos par šiem četriem gadiem, kas bija, un neko nenožēloju," pēc finiša žurnālistiem sacīja Līduma.

Sportiste emocionāli stāstīja, ka viss pārējais bijis lieliski, izņemot šaušanu. "Viss bija labi. Pašsajūta bija laba, slēpes bija labas.. Gāju tā, lai nenoķeru pulsāciju, bet sanāca tā, ka tieši noķēru. Otrajā šautuvē praktiski viss arī beidzās. Pēc tam jau tikai aizbraukt līdz galam.. Protams, turpināju cīnīties.. Domāju, ja, neraugoties uz trim kļūdām otrajā šautuvē, būtu [tālāk] sašāvusi bez kļūdām arī būtu labi.. Šeit ir jāšauj nule, vai viens," klāstīja olimpiete.

Par nākotnes plāniem biatlonā Līduma izteicās mīklaini. Jautāta, vai neapsver domu beigt karjeru, 26 gadus vecā Latvijas izlases līdere sacīja :"Pirmkārt, es uzskatu, ka šādus lēmumus nevar pieņemt uz emocijām, vajag ļaut visam nosēsties. Otrkārt, man bieži ir tāda sajūta, ka es tieku pārprasta. Tas, ko es gribu pateikt - es biatlonā esmu tāpēc, ka man tas ļoti patīk, bet, lai varētu trenēties un, lai varētu piedalīties sacensībās ir vajadzīga nauda. Tā kā man nav ne bagātu Austrālijas onkuļu, ne miljonāru sponsoru, ne tādu rezultātu, lai varētu cerēt uz atbalstu no valsts, neizklausās, ka paliek liela izvēle.. Var jau būt, ka būs kā tajā multenē, ka nāks laimes lācis un tā.."

Jau ziņots, ka 15 km individuālajā distancē startēja četras Latvijas biatlonistes. Visām četrām šaušanā bija pārāk daudz kļūdu, lai saglabātu izredzes uz augstu vietu un pakāptos augstāk par septīto desmitu. Komandas līdere Līduma ar sešām kļūdām ierindojās 67. vietā, Gerda Krūmiņa ieņēma 69. vietu, Līga Glāzere finišēja 78. pozīcijā, bet Žanna Juškāne ierindojās 84. vietā 87 dalībnieču konkurencē.

Par olimpisko čempioni kļuva norvēģiete Tūra Bergere, kura 20 šāvienos kļūdījās tikai reizi un finišu sasniedza pēc 40 minūtēm un 52,8 sekundēm. Bergeres triumfs padarīja Norvēģiju par pirmo valsti, kam ir 100 zelta medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]