Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
LATVIJU VANKŪVERAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS PĀRSTĀVĒS 58 SPORTISTI
28.01.2010
Ilze Āķe-Vīksne

Otrdien – 26.janvārī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē apstiprināja Latvijas Olimpisko delegāciju startam XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 12.līdz 28.februārim notiks Vankūverā (Kanāda).


Delegācijā ir iekļauti 58 sportisti deviņās sporta disciplīnās: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

 

Sastāvā iekļauti arī 45 apkalpojošā personāla darbinieki, tai skaitā treneri, tehniskie darbinieki, mediķi un delegācijas vadība.


LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja, ka: ”Šoreiz Latvijas Olimpisko komandu vislabāk raksturo vārdi – pieredze, jaunība un azarts, jo precīzi pusei sportistu [29] Vankūverā sagaidāma Olimpiskā debija.”

 

Vrubļevskis arī pastāstīja, ka: „Komandā startēs šā gada Eiropas čempions un Pasaules kausa ieguvējs skeletonā Martins Dukurs, Eiropas čempions šorttrekā Haralds Silovs, kuram izdevies kvalificēties arī ātrslidošanā. Lepojamies arī ar Latvijas Olimpiskās hokeja izlases startu pēc kārtas jau trešajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Kupls dalībnieku pulks pārstāvēs Latviju arī bobslejā, biatlonā, kamaniņu sportā un dažādās slēpošanas disciplīnās,” stāstīja Vrubļevskis.


Olimpiskās delegācijas sastāvs:

SPORTISTI

TRENERI

 

 

1. ĀTRSLIDOŠANA & ŠORTTREKS

1.

Haralds Silovs

1.

Edvīns Silovs

 

 

2. BIATLONS

2.

Ilmārs Bricis

2.

Vitālijs Urbanovičs

3.

Kaspars Dumbris

3.

Māris Čakars

4.

Kristaps Lībietis

4.

Aivars Bogdanovs

5.

Edgars Piksons

5.

Intars Spalviņš

6.

Andrejs Rastorgujevs

6.

Sergejs Malkovs

7.

Madara Līduma

7.

Valts Eiduks

8.

Žanna Juškāne

 

 

9.

Līga Glāzere

 

 

10.

Gerda Krūmiņa

 

 

 

 

3. BOBSLEJS

11.

Jānis Miņins

8.

Sandis Prūsis

12.

Daumants Dreiškens

9.

Edijs Kalenda

13.

Intars Dambis

10.

Zintis Ekmanis

14.

Oskars Melbārdis

11.

Elmārs Priede

15.

Edgars Maskalāns

12.

Uģis Žaļims

16.

Raivis Broks

 

 

17.

Mihails Arhipovs

 

 

18.

Pāvels Tulubjevs

 

 

 

 

4. DISTANČU SLĒPOŠANA

19.

Jānis Paipals

13.

Juris Ģērmanis

20.

Anete Brice

14.

Anžela Brice

 

 

5. HOKEJS

21.

Edgars Masaļskis

15.

Oļegs Znaroks

22.

Ervīns Muštukovs

16.

Harijs Vītoliņš

23.

Sergejs Naumovs

17.

Māris Baldonieks

24.

Oskars Bārtulis

18.

Mihails Šostaks

25.

Georgijs Pujacs

19.

Vita Ļebedeva

26.

Kārlis Skrastiņš

20.

Aleksandrs Rogoza

27.

Arvīds Reķis

21.

Jurijs Silovs

28.

Krišjānis Rēdlihs

 

 

29.

Rodrigo Laviņš

 

 

30.

Guntis Galviņš

 

 

31.

Kristaps Sotnieks

 

 

32.

Herberts Vasiļjevs

 

 

33.

Jānis Sprukts

 

 

34.

Aleksandrs Ņiživijs

 

 

35.

Mārtiņš Karsums

 

 

36.

Mārtiņš Cipulis

 

 

37.

Ģirts Ankipāns

 

 

38.

Lauris Dārziņš

 

 

39.

Aleksejs Širokovs

 

 

40.

Miķelis Rēdlihs

 

 

41.

Kaspars Daugaviņš

 

 

42.

Armands Bērziņš

 

 

43.

Gints Meija

 

 

 

Roberts Bukarts

 

 

 

Artūrs Kulda

 

 

 

Oļegs Sorokins

Sarakstā ir iekļauti arī trīs rezerves hokejisti, par kuru piedalīšanos Olimpiskajā turnīrā lēmumu pieņems hokeja komandas vadība.

 

 

 

 

6. KALNU SLĒPOŠANA

44.

Roberts Rode

22.

Dinārs Doršs

45.

Kristaps Zvejnieks

23.

Staņislavs Sokoļenko

46.

Liene Fimbauere

 

 

 

 

7. KAMANIŅU SPORTS

47.

Mārtiņš Rubenis

24.

Pēteris Cīmanis

48.

Inārs Kivlenieks

25.

Jānis Liepa

49.

Guntis Rēķis

26.

Sandris Bērziņš

50.

Maija Tīruma

27.

Aivars Kalniņš

51.

Anna Orlova

 

 

52.

Agnese Koklača

 

 

53.

Andris Šics

 

 

54.

Juris Šics

 

 

55.

Oskars Gudramovičs

 

 

56.

Pēteris Kalniņš

 

 

 

 

8. SKELETONS

57.

Martins Dukurs

28.

Ivo Pakalns

58.

Tomass Dukurs

29.

Matthias Biedermann

 

 

30.

Dainis Dukurs

  

 

10. MEDIĶI

1.

Līga Cīrule

7.

Zane Krūze

2.

Aldis Cīrulis

8.

Māris Eikens

3.

Boriss Lonšakovs

9.

Boriss Lavrenovs

4.

Pāvels Paučonoks

10.

Jānis Kvēps

5.

Mareks Osovskis

11.

Fjodors Mazurs

6.

Edvīns Lešenkovs

 

 

  

 

11. VADĪBA

1.

Žoržs Tikmers – delegācijas vadītājs

3.

Raitis Keselis – delegācijas vadītāja vietnieks (Vankūvera)

2.

Andris Lupiks – delegācijas vadītāja vietnieks (Vistlera)

4.

Marita Vilciņa – preses atašejs

 
LOK oficiālajā delegācijā iekļauti arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas ielūgtie viesi -LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Einars Fogelis, kā arī Olimpisko spēļu orgkomitejas ielūgtie viesi – Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kā arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]