Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
LOK šefs Vrubļevskis pēc brāļu Šicu sudraba pauž cerību, ka Siguldas sporta skolā atjaunos kamaniņu nodaļu
18.02.2010
z/a BNS

Aldons VrubļevskisVISTLERA, FEB 18, BNS - Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pēc brāļu Andra un Jura Šicu sudraba starta Vankūveras olimpiskajās spēlēs atklāja, ka brāļi bijuši vieni no tiem, uz kuru panākumiem šajās spēlēs viņš cerējis. Tāpat Vrubļevskis cer, ka pēc šā panākuma Siguldas sporta skolā atjaunos kamaniņu nodaļu, kas esot pilsētas domes kompetences jautājums.

"Klusībā jau jā [cerēja uz panākumu]. Es vienmēr viņus esmu pieminējis, viņus kā vienus no tiem.. Šobrīd parādījās, ka puiši īstajā brīdī bija īstajā formā," sarunā ar aģentūru BNS sacīja LOK prezidents.

Vairāki Latvijas kamaniņbraucēji iepriekš izteikušies, ka sporta veidā ir nepietiekams finansējums. Jautāts, vai šāds panākums būs impulss finansējuma piesaistei, Vrubļevskis sacīja: "Es domāju, ka šāds noskaņojums nevalda komandā. Es domāju, ka tā ir tikai tāda runāšana uz āru. Īstenībā, tik traki nav. Ja paseko, kādi bija plāni un kā viņi ir gatavojušies, tad principā visi plāni bija izpildīti. Naudas trūkums nebija tas, kas varēja patraucēt, patraucēt varēja tikai katram sava galva."

Vrubļevskis pauž stingru pārliecību, ka Latvijā ir jāattīsta tie sporta veidi, ar kuriem iespējams nodarboties Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

"Es vienmēr esmu uzsvēris - ja mums ir Siguldas trase, tad tie sporta veidi, kas Siguldā ir iespējami, tie ir jāatbalsta. Es ceru, ka pēc šīs medaļas Siguldas sporta skola atjaunos arī kamaniņu nodaļu, kuru slēdza pagājušā gada beigās. Tas ir atkarīgs no Siguldas domes," viņš teica.

Jau ziņots, ka brāļu Šicu duets Vistleras trasē izcīnija sudraba medaļu.

Par divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem kļuva cits brāļu duets Andreass un Volfgangs Lingeri no Austrijas, kuri atkārtoja pirms četriem gadiem Turīnā izcīnīto panākumu.

Divu braucienu summā brāļu Šicu duets finišēja pēc minūtes un 22,969 sekundēm. Olimpiskajiem čempioniem Latvijas kamaniņu braucēji summā zaudēja 0,264 sekundes. Abus braucienus Šici veica bez acīm redzamām kļūdām. Pirmajā braucienā viņi bija otrie, no Lingeriem atpaliekot par 0,088 sekundēm, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku.

Bronzas medaļas ieguva Vācijas sportisti Patriks Leitners un Aleksandrs Rešs, kuri pēc pirmā brauciena bija piektie, taču otrajā apsteidza Kristianu Oberštolcu/Patriku Gruberu no Itālijas, kā arī savus tautiešus Andre Floršucu/Torstenu Vustlihu. Sestie palika Kristians Nikums/Dens Džoje no ASV.

Otrs Latvijas divnieks - olimpisko spēļu debitanti Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš palika 12. vietā, otrajā braucienā spējot saglabāt pēc pirmā izcīnīto pozīciju. Aiz Latvijas divnieka palika pieredzējušais amerikāņu duets Marks Grimets/Braiens Martins, kuri pēc pirmā brauciena Latvijas jaunajiem sportistiem bija priekšā.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]