Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
Miņinam Vankūverā veikta apendicīta operācija
13.02.2010
z/a BNS


Jānis MiņinsRĪGA, FEB 13, BNS - Piektdienas vakarā, kad sportisti no visas pasaules piedalījās Vankūveras ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, Latvijas bobslejistam Jānim Miņinam negaidīti tika veikta apendicīta operācija, aģentūru BNS informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses atašejs Marita Vilciņa.

Iepriekšējā dienā veicot atkārtotu un padziļinātu veselības pārbaudi Kanādas mediķi konstatēja sportista veselības stāvokļa uzlabošanos un deva atļauju atsākt treniņus. Tomēr 12. februāra naktī Miņina veselības stāvoklis krasi pasliktinājās, parādoties asām sāpēm vēderā un paaugstinoties ķermeņa temperatūrai pēc kā sportists nekavējoties tika nogādāts Vistleras olimpiskā ciemata poliklīnikā.

Pēc Latvijas komandas mediķu neatlaidīgas prasības Miņins ar helikopteru tika transportēts uz Vankūveras Centrālo hospitāli, kur vakarā viņam tika veikta apendicīta operācija. Pēc operācijas Latvijas komandas galvenā ārste Līga Cīrule sazinājās ar operāciju veikušo ķirurgu, kurš apliecināja, ka tā noritējusi bez sarežģījumiem un sportista veselības stāvoklis ir stabils.

Vēlu vakarā piektdien Miņinu Vankūveras Centrālajā hospitālī apciemoja sporta ārste Cīrule, bobsleja treneris Sandis Prūsis kopā ar delegācijas vadītāju Žoržu Tikmeru un LOK ģenerālsekretāru Einaru Fogeli.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

BNS, (371) 67088625, [email protected]

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]