Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
Olimpiskā ažiotāža Haraldam Silovam netraucē, gluži otrādi - viņš to izbauda
12.02.2010
z/a BNS

Haralds SilovsVANKŪVERA, FEB 12, BNS - Latvijas šorttrekists Haralds Silovs atklāj, ka olimpisko spēļu īpašā gaisotne un lielā ažiotāža viņam netraucē, gluži otrādi, sportistam tas ir kas jauns un viņš to izbauda.

Uz aģentūras BNS jautājumu, vai ažiotāža pirms spēlēm nav arī papildu psiholoģiskais spiediens, viņš atbildēja: "Nē, galīgi nē. Es ar to rēķinājos, ka varētu būt šāda atmosfēra, tas ir jaunums un tīri patīkami."

Tāpat Silovs neslēpj, ka pats sev izvirzījis pietiekami augstus mērķus. "Mērķi tika izvirzīti jau laicīgi, un daļa no tiem tika izpildīta jau sezonas vidū. Un pašlaik Vankūverā viss būs atkarīgs no tā, kā es jutīšos, vai es nepieļaušu kādas kļūdas.. Ceru, ka būs vairāk augšgalā," pārdomās dalījās sportists.

Viņš arī atzina, ka "Vankūveras ledus nav no tiem ātrākajiem", kas pašam Silovam var nākt par labu. "Es esmu izmēģinājis ledu, šeit ir jūras līmeņa ledus halle, līdz ar to tas nav no ātrākajiem. Tas prasīs vairāk spēku.. Tas noteikti var nākt par labu man. Vienīgi - ledus nav stabils, tāpēc var gadīties kritieni, kļūdas un tādas lietas. Bet visi ir uz viena ledus," sacīja sportists.

Silovs arī teica, ka sagatavošanas posmā izdevies paveikt visu ieplānoto: "Ne vienmēr viss sanāk, kā plānots, bet lielos vilcienos viss tika izdarīts, kas jāizdara."

Vankūveras olimpiskajām spēlēm, kurās viņš startēs arī ātrslidošanā, sportists iepriekš gatavojās Kalgari pilsētā Kanādā.

Iepriekš viņa treneris aģentūrai BNS pastāstīja, ka pēdējā treniņnometnē pirms atbildīgā starta lielāko uzmanību sportists pievērsis šorttrekam. "Šorttreks joprojām ir pamats, un treniņos viņš divas trešdaļas no darba apmēra velta tieši tam. Ātrslidošana ir piedeva, jo izrādījās, ka Haralds var gūt labus rezultātus arī tajā. Tomēr lielākā uzmanība būs veltīta šorttrekam, jo īpaši 1000 un 1500 metru distancēm," pastāstīja Edvīns Silovs.

Slidotājs sev par mērķi izvirzījis iekļūšanu labāko astoņniekā kādā no distancēm. Mazākas izredzes tiek saistītas ar 500 metriem, jo tajos, pēc Edvīna Silova teiktā, "vairāk ir laimes spēle".

Vankūverā Silovs startēs četrās distancēs - 500, 1000 un 1500 metros šorttrekā un 5000 metros ātrslidošanā. Noslogota būs spēļu pirmā sacensību diena, jo 13. februārī rīta pusē notiks sacensības 5000 metros ātrslidošanā, bet vakarā būs sacensības 1500 metros šorttrekā. Treneris uzskata, ka problēmām ar fizisko izturību nevajadzētu rasties, savukārt turpmākajās dienās starp sacensībām ir pietiekami daudz laika spēku atjaunošanai.

Sacensības 1000 metros šorttrekā notiks 17. un 20. februārī, bet 500 metros - 24. un 26. februārī.

Haralds Silovs ir četrkārtējs Eiropas čempions šorttrekā (trīs zelta medaļas 2008., viena - 2009. gadā). Savukārt šajā sezonā Silovs veiksmīgi debitēja Pasaules kausa (PK) posmos ātrslidošanā, iegūstot tiesības startēt Vankūverā arī klasiskajā slidošanas veidā.

Vankūveras olimpiskās spēles norisināsies no 12. līdz 28. februārim.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

BNS, + 371 7088611, [email protected]  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]