Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
Olimpisko spēļu debitants Gudramovičs apmierināts ar 12.vietu, apņēmības pilns gatavoties Soču spēlēm 2014.gadā
19.02.2010
z/a BNS

Oskars GudramovičsVISTLERA, FEB 18, BNS - Olimpisko spēļu debitants kamaniņbraucējs Oskars Gudramovičs ir gandarīts par Vankūverā izcīnto 12.vietu un atzīst, ka sasniegtais ir lielisks stimuls, lai gatavotos nākamajām olimpiskajām spēlēm, kas 2014.gadā notiks Krievijas pilsētā Sočos.

Gudramovičs, kurš kamaniņbraukšanas sacensībās divniekos startēja kopā ar Pēteri Kalniņu, stāstīja, ka olimpiskajās spēlēs labi izdevies nobraukt abus braucienus: "Abi sacensību braucieni bija ļoti labi, salīdzinot ar treniņbraucieniem. Pirmajā izdevās daudzmaz viss, otrajā - finišā nesanāca. Mērķis bija labi nobraukt, lai pašiem prieks. Gandarījums, protams, ir! Esmu apmierināts!".

Viņš neslēpa, ka sasniegtais ir stimuls turpmākiem startiem, taču daudz kas būšot atkarīgs no blakusfaktoriem. "Tad jau redzēs, kā tālāk viss notiks. Uz Sočiem arī gatavosimies, ja viss labi ies! Ir stimuls gatavoties uz Sočiem," klāstīja olimpisko spēļu debitants.

Gudramovičs sacīja, ka arī viņu psiholoģiski ietekmējusi traģēdija ar Gruzijas sportistu, kurš treniņbraucienos gāja bojā. "Protams, jo tieši, kad vīriem notika treniņš trasē, abi Juri Šicu bijām sporta zālē, uz riteņiem mināmies, skatījāmies TV. Tur bija tas skats.. Pirmās divas dienas pēc tam jutos jocīgi," teica 21 gadu vecais sportists.

Jau vēstīts, ka Latvija tieši kamaniņbraukšanā Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs tikusi pie pirmās medaļas. Andris un Juris Šici trešdien pēc Kanādas laika Vistleras trasē kļuva par sudraba medaļniekiem sacensībās divniekiem.

Otrs Latvijas divnieks - olimpisko spēļu debitanti Gudramovičs/Kalniņš - palika 12. vietā, otrajā braucienā spējot saglabāt pirmajā mēģinājumā izcīnīto pozīciju. Aiz Latvijas divnieka palika pieredzējušais amerikāņu duets Marks Grimets/Braiens Martins, kuri pēc pirmā brauciena Latvijas jaunajiem sportistiem bija priekšā.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ziemas olimpiskajās spēlēs šī Latvijas sportistiem ir tikai otrā olimpiskā medaļa. Pirms četriem gadiem Turīnā arī kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]