Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Par Miņina apņemšanos startēt olimpiskajās spēlēs divas nedēļas pēc apendicīta operācijas vēsta arī prestiži pasaules masu mediji
24.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 24, BNS - Par Latvijas bobslejista Jāņa Miņina apņemšanos startēt olimpiskajās spēlēs divas nedēļas pēc smagas apendicīta operācijas trešdien vēstīja arī prestiži pasaules masu mediji.

Par Miņina savdabīgo varoņdarbu trešdien stāstīja gan televīzijas kanālā "Eurosport", gan vienā no lielākajām pasaules ziņu aģentūrām "Reuters", kur kuldīdzniekam tika veltīts speciāls raksts.

Tajā teikts, ka traukšanās kamanās pa trasi ar 150 kilometru stundā lielu ātrumu neesot tas, ko Miņinam būtu ieteicis viņu operējošais ārsts, taču tieši to latvietis otrdien esot darījis Vistlerā, kur piektdien un sestdien notiks bobsleja sacensības četriniekiem.

Sarunā ar ārzemju žurnālistiem Miņins pastāstījis, ka nākamās divas dienas pēc operācijas bijušas īstākā elle. "Mani muskuļi bija paralizēti, tāpēc pirmajā dienā nevarēju paelpot, man tika veikta mākslīgā elpināšana. Tā bija viena briesmīga diena. Otrajā dienā man bija žagas. Katru reizi, kad es ko iedzēru, man sākās žagu lēkme. Varat iedomāties sāpes, kas rodas žagojoties divas dienas pēc operācijas? Tās bija divas dienas ellē. Tagad es par kritieniem bobslejā vairs neuztraucos," ar humora devu klāstījis Miņins.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš nav mazliet traks, ka tik ātri gatavs braukt sacensībās, Miņins izstāstījis kādu atgadījumu no aizvadītās vasaras. Viņš braucis ar tēva "Harley Davidson" motociklu, taču kādā līkumā nav spējis novaldīt braucamo un tā motors skāris asfaltu. "Es pa taisno ielidoju kapsētā. Pēc tam piecēlos un notīrījos. Tur nebija liels ātrums, tikai 80 kilometri stundā, kas ir normāli," sacījis bobslejists.

Būdams slimnīcā, Miņins zaudējis astoņus kilogramus, taču tas neesot slikti, jo komandas biedri tagad varot ēst vairāk, smējis Latvijas bobslejists.

Jau ziņots, ka Miņins pēc apendicīta operācijas pirmos divus braucienus trasē veica svētdien. Savukārt pirmdien viņa vadītais četrinieks krita, pēc kā treniņbraucieni tika atcelti un trases ledus profilā veiktas izmaiņas. Otrdien oficiālajos treniņbraucienos Miņina pilotētais četrinieks uzrādīja septīto un sesto labāko laiku. Šie rezultāti tika sasniegti, pilotam veicot starta ieskrējienu vieglā režīmā.

Četrinieku sacensības notiks 26. un 27.februārī.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]