Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Rubenis 11.vietu sauc par likumsakarīgu, par turpmākiem plāniem sportā runā filozofiski
15.02.2010
z/a BNS

Mārtiņs RubenisVISTLERA, FEB 15, BNS - Latvijas kamaniņbraucējs Mārtiņš Rubenis uzskata, ka Olimpiskajās spēlēs labi veicis trīs braucienus no četriem, savukārt izcīnīto 11.vietu iepriekšējo - Turīnas - Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks dēvē par likumsakarīgu.

Savukārt par turpmākajiem plāniem sportā un Soču Ziemas Olimpiskajām spēlēm 2014.gadā Rubenis runā sev raksturīgā filozofiskā manierē.

"Pēdējais brauciens šodien bija labs, pirmais brauciens šodien nesanāca. Ja skatās reālo situāciju, augstāk es tikt nevarēju, es varēju nokrist zemāk. Par to, kā ir beigušās sacensības es esmu apmierināts," pēc ceturtā brauciena veikšanas žurnālistiem sacīja Rubenis.

Jautāts, kādēļ šajās Olimpiskajās spēlēs Turīnas medaļnieks ierindojies 11.vietā, viņš atbildēja ar pretjautājumu: "Kādēļ šobrīd nespīd saule, bet viņa ir aiz kalna?"

"Lielu pārākumu šajās sacensībās ieguva tie, kuriem bija labāks starts. Ja būtu braucieni no augšas, tā starpība būtu mazāka, būtu garāka trase un paspētu vēl pacīnīties, bet šeit augšas daļa ir ļoti lēzena. Ja startā zaudē daudz, tad atgūt praktiski līdz lejai nav iespējams," skaidroja Rubenis.

"Man liekas, ka viss ir tieši tik labi, cik var būt. Kāpēc mēs meklējam kaut kādus iemeslus? Vienkārši skaidrs, ka citi izdarījuši kaut ko vairāk un labāk," savu startu Olimpiskajās spēlēs rezumēja sportists.

Viņš šobrīd nevēlas atbildēt aģentūras BNS uz jautājumu, vai startēs nākamajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kuras notiks pēc četriem gadiem Krievijā. "Man nav komentāru šajā virzienā". Lūgts precizēt, vai pieļauj iespēju beigt karjeru, viņš sacīja: "Iespējas ir vienmēr un dažādas. Un, kādas viņas dzīve dos rīt, tad redzēs, ko darīt tālāk.. Tās ir lietas, ka nāk un iet. Kad, kad nāks tā sajūta, kad tas ir jādara, tad tas ir jādara. Šobrīd es esmu šeit un labprāt aizietu paēst vakariņas."

Rubenis uzsver, ka kamaniņu sports viņam nebūt nav apnicis. "Galīgi nē. Ir tā jauki skatīties, kā tas viss notiek. Ja maziet piever acis un mēģina aizmirst to, kas notika pāris dienas atpakaļ šeit trasē, tad kopumā sporta veids ir ļoti baudāms, braucējiem noteikti," viņš teica.

"Katras sacensības, kurās es esmu startējis, es esmu mēģinājis to darīt pēc labākās sirdsapziņas, tik labi, cik es spēju to izdarīt. Rezultāti bijuši dažādi, ir bijušas reizes kad kaut kas likts uz svara kausiem vairāk kā rezultāts, bet katrā ziņā tas, ar kādu sirdi es braucu šeit uz Olimpiskajām spēlēm, tas bija veikt katru braucienu kā pēdējo. Tā arī gāju uz startu," teica Rubenis.

Rubenis Vistleras trasē svētdien Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs ieņēma 11. vietu. Inārs Kivlenieks ieguva 18. vietu, bet Guntis Rēķis savas pēdējās olimpiskajās spēlēs - 26. vietu.

Dubultuzvaru izcīnīja Vācijas kamaniņu braucēji. Zeltu ieguva 20 gadus vecais Felikss Lohs, sudrabu Dāvids Mellers. Trešais palika divkārtējais olimpiskais čempions, itālietis Armīns Cēgelers.

Četru braucienu summā Rubenis zaudēja Loham 2,583 sekundes.

BNS, + 371 7088611, [email protected]

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]