Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Valsts augstākās amatpersonas apsveic Dukuru ar izcīnīto sudraba medaļu
20.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 20, BNS - Valsts augstākās amatpersonas apsveic skeletonistu Martinu Dukuru ar izcīnīto sudraba medaļu Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā aģentūru BNS informēja, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ("Jaunais laiks") nosūtījis apsveikumu Dukuram, uzsverot, ka izcīnītā medaļa ir arī labs pamats, lai nākamajās olimpiskajās spēlēs izcīnītu "augstākas raudzes medaļu".

"Latvija aizrautīgi dzīvoja līdzi startiem Vistlerā, kuri bija spoži un sportiskās mērķtiecības un atbildības pilni! Olimpiskais sudrabs ir augsts vērtējums līdz šim ieguldītajam darbam un noteikti labs pamats, lai nākamajās olimpiskās spēlēs tas iedvesmotu augstākas raudzes medaļai!" apsveikuma vēstulē norādījis premjers.

Vienlaikus Dombrovskis minējis, ka "šis sasniegums kaldināts kopīgā darbā ar brāli, kurš arī veiksmīgi startēja Vistleras skeletonistu trasē, un noteikti ar treneru un sporta personāla darbu, paldies visiem par to".

Tāpat apsveikumu olimpiskajam medaļniekam nosūtījis arī Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (Zaļo un zemnieku savienība) un Valsts prezidents Valdis Zatlers, aģentūru BNS informēja amatpersonu pārstāvji.

Zatlers sirsnīgi apsveicis Dukuru, norādot, ka kopā ar citiem Latvijas līdzjutējiem priecājas par vēl vienu Latvijai dāvāto sudraba medaļu Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņš arī atzinis, ka ir gandarīts un lepns, ka Latvijas vārds atkārtoti izskanēja pasaulē, pateicoties Dukura spožajai uzvarai.

Prezidents novēlējis sportistam, lai šie panākumi un iegūtā olimpiskā sudraba medaļa dod apņēmību veiksmīgiem startiem un jaunām uzvarām arī turpmāk.

Arī Saeimas priekšsēdētājs sportistu apsveicis ar jauniegūto medaļu: "No visas sirds apsveicu ar izcīnīto olimpisko vicečempiona titulu. Šis olimpiskais sudrabs ir visas Latvijas panākums - mūsu sportistu uzvaras Vankūverā parāda visai pasaulei, ka Latvijai ir ar ko lepoties."

Daudze arī pateicies sportistam par ieguldīto darbu, uzcītību, izturību un spēku un novēlējis sportisku veiksmi un jaunas uzvaras.

"Lai arī turpmāk, pateicoties Jūsu un citu mūsu sportistu panākumiem, Latvijas vārds pasaulē izskan tikpat skaļi un pārliecinoši," vēlējis Saeimas priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka skeletonists Martins Dukurs piektdien izcīnīja Latvijai otro sudraba medaļu Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs, bet cīņā par zeltu viņš pēdējā braucienā piekāpās kanādietim Džonam Montgomerijam.

Četru braucienu summā Martins Dukurs par 0,07 sekundēm atpalika no čempiona Montgomerija. Pirms pēdējā brauciena Martinam Dukuram pār Montgomeriju bija 0,18 sekunžu pārsvars, ko latvietim neizdevās noturēt. Martinam Dukuram izdevās pēdējā brauciena starts, taču trases otrajā pusē pašreizējais Pasaules kausa īpašnieks nespēja nobraukt tik ātri kā Montgomerijs savā mājas trasē. Martins Dukurs bija līderis pēc visiem pirmajiem trim braucieniem.

Otrs Latvijas braucējs Tomass Dukurs guva 4. vietu, par 1,40 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja. Bronzas medaļu ieguva Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš Tomasu Dukuru apsteidza par 0,38 sekundēm.

Pirms Martina Dukura Latvijai sudraba godalgas trešdien divnieku ekipāžu sacensībās izcīnīja kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici. Pirms startiem Vankūverā Latvijas sportisti nekad neatkarīgas valsts vēsturē nebija spējuši ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīt vērtīgāku medaļu par bronzu, ko pirms četriem gadiem Turīnā iespēja kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.

Neoficiālajā komandu vērtējumā Latvija ar divām sudraba godalgām Vankūveras olimpiādē pēc piektdien aizvadītajām sacensībām ir 18. vietā. Pie medaļām pagaidām ir tikuši 26 valstu sportisti.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris".

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]