Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Vankūverā OS piektdien startēs bobsleja četrinieks, biatlona kvartets, šorttrekists Silovs un kalnu slēpotāja Fimbauere
26.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 26, BNS - Vankūveras olimpiskajās spēlēs (OS) piektdien sacensības sāks Latvijas bobsleja četrinieks, bet biatlonisti beigs līdzdalību spēlēs ar startu stafetē. Olimpiskās spēles beigsies arī šorttrekistam Haraldam Silovam un kalnu slēpotājai Lienei Fimbauerei.

Bobsleja četrinieku sacensībās startam divu dienu garumā gatavojas tikai Edgara Maskalāna ekipāža, jo kā jau ziņots, dienu pirms sacensībām lēmumu par nestartēšanu pieņēma Jāņa Miņina kvartets.

Maskalānam Vistleras trasē šis būs otrais starts, jo viņš kopā ar Daumantu Dreiškenu labi nostartēja divnieku sacensībās, kur ieņēma 8. vietu. Piektdien risināsies pirmie divi braucieni - pirmais sāksies plkst. 23, bet otrais plkst. 0.35, kad Latvijā jau būs sestdiena. Trešais un ceturtais brauciens notiks sestdien.

Pēdējās sacensības piektdien aizvadīs Latvijas biatlonisti, kuriem 4x7,5 kilometru stafetē būs pēdējā iespēja revanšēties par ne pārāk labiem rezultātiem iepriekšējās distancēs. Latvijas komandā startēs Ilmārs Bricis, Kristaps Lībietis, Andrejs Rastorgujevs un Edgars Piksons. Biatlona stafete sāksies plkst. 21.30.

Piektdien pirmā uz starta dosies Liene Fimbauere, kura startēs slalomā. Pirmais brauciens sāksies plkst. 20, otrais plkst. 23.30. Fimbauere startēs trešo dienu pēc kārtas, jo trešdien pirmais brauciens tika veikts milzu slalomā, bet ceturtdien notika otrais brauciens, pēc kura olimpisko spēļu debitante no Latvijas ierindojās 51. vietā.

Noslēgsies arī šorttreka sacensības, kur 500 metru ceturtdaļfinālā sacentīsies Haralds Silovs. Viņš startēs ceturtajā skrējienā, kurā piedalīsies arī mājinieks Fransuā Luī Tramblē no Kanādas, Jūngju Kvaks no Dienvidkorejas un Pīters Gaizels no Beļģijas. Pusfinālā iekļūs skrējiena divi labākie dalībnieki. Ceturtdaļfināli sāksies plkst. 4 naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika.

Kopā piektdien Vankūverā tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti - bez biatlona stafetes, slaloma sievietēm un 500 metru šorttreka olimpiskos čempionus noskaidros arī kērlingā sievietēm, snovborda paralēlajā slalomā sievietēm, kā arī šorttrekā 1000 metru distancē sievietēm un 5000 metru stafetē vīriešiem.

Sestdien sacensības beigs Latvijas bobslejisti, bet no individuāli startējošajiem latviešiem starts būs kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam slalomā.

Olimpiskās spēles beigsies svētdien ar noslēguma ceremoniju, kuras izskaņā Latvijā jau būs agrs pirmdienas rīts.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]