Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 02.07.2020
Zatleru tikties Vankūverā ar izoperēto Miņinu izaicinājusi arī profesionālā interese
23.02.2010
z/a BNS

RĪGA, FEB 23, BNS - Valsts prezidentu Valdi Zatleru, viesojoties Vankūverā, apmeklēt nule operāciju pārcietušo bobslejistu Jāni Miņinu izaicinājusi arī profesionālā interese veselības jautājumos.

Tā otrdien reģionālo mediju žurnālistiem pauda Zatlers.

Viņš pastāstīja, ka, ierodoties Vankūverā, sajutis ārkārtīgi pozitīvu noskaņojumu sportistu un treneru vidū, gaisotne bijusi ļoti labvēlīga.

"Pirmajā dienā, apmeklējot Miņinu slimnīcā, man arī tīri profesionāli interesēja, kā viņš jutās. Viņš, neskatoties uz pārciesto operāciju, bija možs, spirgts, spēka pilns," sacīja prezidents.

Savukārt uz jautājumu, vai Miņinam arī pēc šīs operācijas vajadzētu piedalīties četrinieku sacensībās, Zatlers norādīja, ka parasti jāpaiet trīs vai četrām dienām pēc operācijas, bet lēmums par to, vai sportistam startēt, jāpieņem mediķiem un trenerim.

Jau ziņots, ka Miņins pēc apendicīta operācijas pirmos divus braucienus trasē veica svētdien. Miņins braucienus veica bez ieskrējiena, jo vēl nav pilnībā atlabis. Pirmdien trasē notika četrinieku treniņbraucieni. Pagaidām gan nav zināms, vai Miņins startēs sacensībās, tas atkarīgs no viņa pašsajūtas pēc skriešanas treniņu sākšanas.

Pirmdien treniņbrauciena laikā Vistleras trasē ar četrinieku ekipāžu Miņins gan piedzīvoja kritienu. Neviens no sportistiem šajā incidentā nav nopietni cietis.

Četrinieku sacensības notiks 26. un 27.februārī.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]