Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) XXI Ziemas Olimpisko spēļu Vankūverā (12-28.02.2010) oficiālā mājas lapa. 05.07.2020
Znaroks: piektā aklimatizācijas diena nav labākā pirmajai spēlei
13.02.2010
z/a BNS

VANKŪVERA, FEB 12, BNS - Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks atzīst, ka šobrīd nav jēgas gausties par to, ka pirmā spēle ar Krieviju Latvijas komandai iekrīt tieši piektajā aklimatizācijas dienā, kas tiek uzskatīta par smagāko.

Jautāts, vai pirmajā spēlē Latvijas komandas spēlētājiem nebūs smagas kājas, ņemot vērā garo ceļu un laika joslu maiņu, Znaroks pēc pirmā treniņa Vankūverā Latvijas žurnālistiem teica: "Es nezinu, arī uz otru būs smagas. Piektā diena, ir slikta, taču neko nevar darīt, tā mēs atlidojām."

Viņš atzina, ka ceļš bijis ļoti nogudrinošs. "Ceļš bija briesmīgs, gandrīz diennakti braucām uz šejieni. Puišiem droši vien šodien pagrūti bija, bet nekas, uz beigām jau bija ieslidojušies," sacīja treneris.

Savukārt uz jautājumu, vaivispār bija nepieciešams uzreiz nākamajā dienā pēc ielidošanas rīkot treniņu, treneris pauda pārliecību, ka šāds solis bija pareizs. "Protams, labāk ir izslidoties, jo muskuļi galīgi stīvi. Aklimatizācija un tā. Labāk izslidoties," viņš teica.

Pēc viņa vārdiem, šobrīd ar fiziskajām slodzēm treneriem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo nedrīkst ne pārlieku atslābināties, ne pārāk pārpūlēties, ņemot vērā Rīgas "Dinamo" pēdējās smagās spēles Kontinentalajā hokeja līgā.

Tāpat Znaroks sacīja, ka vienīgajā pārbaudes spēlē pret Vāciju, kurā Latvija zaudēja ar 2:5, labu sniegumu parādījis vārtsargs Sergejs Naumovs, savukārt mazāk veiksmīgi nospēlējis Ervīns Muštukovs. Tāpat Znaroku šājā spēlē iepriecinājusi spēle vairākumā. Viņš arī pastāstīja, ka olimpiskajā turnīrā negrasās eksperimentēt ar spēlētāju virknējumiem.

Komanda ceļā no Frankfurtes, kur trešdien tika aizvadīta pārbaudes spēle ar Vāciju, līdz Vankūverai, ņemot vērā laikietilpīgo hokeja bagāžas nodošanu un saņemšanu, pavadījusi gandrīz 24 stundas. Kopā ar komandu uz Vankūveru neaizlidoja uzbrucējs Lauris Dārziņš, kurš ceturtdien atgriezās Rīgā, lai būtu kopā dzīvesbiedri lielā un svarīgā dzīves brīdī, jo ceturtdien hokejista ģimenē piedzima dēls.

Dārziņš Vankūverā tiek gaidīts jau vistuvakājā laikā, apliecināja Znaroks.

Hokeja izlasei pirmā spēle olimpiskajā turnīrā paredzēta 17. februārī pret Krieviju, bet apakšgrupu turnīrā spēlēs arī ar Čehiju un Slovākiju. Līdz tam Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā komanda Vankūverā trenēsies.

* Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"

BNS, + 371 7088611, [email protected]

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA | Rīga, Elizabetes iela 49, LV-1010 | Tālrunis +371 67282461 | [email protected]