No 21. līdz 28.janvārim Itālijā, Friuli-Venēcija-Džūlijas reģionā norisinājās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiskais festivāls, kurā Latvijas jaunatnes Olimpiskajai komandai izdevās izcīnīt pilnu medaļu komplektu – zelta, divas sudraba un vienu bronzas medaļu. Latviju sacensībās pārstāvēja 46 jaunie atlēti astoņos dažādos sporta veidos: slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, šorttrekā, biatlonā, daiļslidošanā, kērlingā un hokejā.

Divas medaļas Latvijai atnesa jaunais šorttrekists Linards Reinis Laizāns,  izcīnot zelta medaļu 500m distancē un sudraba  - 1000m distancē. Pārsteidzošu sniegumu šajā jaunatnes festivālā parādīja Latvijas jaunatnes hokeja komanda, nokļūstot līdz finālam un piekāpjoties tikai Šveices komandai, tādā veidā atnesot Latvijai sudraba medaļu hokejā. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Latvijas kērlinga izlase grupu sacensībās, pieveicot Zviedriju ar rezultātu 10-1.

 Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers: “Jaunie Olimpieši ir godam pārstāvējuši Latviju šajā  Eiropas Olimpiskajā forumā, atnesot Latvijai pilnu medaļu komplektu. Apsveicot mūsu komandu ar izcīnītajām medaļām, vēlos pateikties katram komandas dalībniekam, kas ar savu sniegumu nesa Latvijas vārdu pasaulē. Vienlaikus esmu pārliecināts, ka dalība jaunatnes forumā jums ir devusi iedvesmu, sparu un apziņu -  sasniegt vēl augstākus mērķus savā Olimpiskajā ceļā, respektējot tās vērtības un ideālus, kas ietverti Pjēra de Kubertēna Olimpiskās hartas principos - veicināt draudzības, godīgas spēles un tolerances garu.”

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir viens no nozīmīgākajiem jauno atlētu (vecumā no 14 līdz 18 gadiem) multi-sporta notikumiem Eiropā, kuras mērķis, līdztekus sacensību norisei dažādās disciplīnās, ir attīstīt jaunajos sportistos Olimpisko garu, sniedzot pieredzi, motivējot un veicinot savstarpēju tīklošanos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda Latvijā atgriezās 30.janvārī.

rezultāti

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie parteri: LR Izglītības un zinātnes ministrija un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un kompānija  “OTCF” (zīmols 4F ); Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”, Visual Media un mediju grupa TV3.