Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) kopā ar savu informatīvo partneri izdevniecību “Rīgas Viļņi” izdevusi olimpisko dienasgrāmatu “Latvija Pekinā”, kas jau otro reizi pieejama mūsdienīgā bukazīna formātā, aizstājot iepriekš ierasto tradicionālo grāmatas principu.

Šis ir jau otrais LOK un izdevniecības “Rīgas Viļņi” kopprojekts, kurā tiek apskatīts Latvijas sportistu veikums, piedzīvotais, redzētais un izjustais pasaules lielākajā sporta forumā – olimpiskajās spēlēs.

Bukazīna formāts ir jauna pieeja, kas ir vairāk atbilstoša mūsdienu dzīves straujajam ritmam un informācijas patērēšanas tempam, un tā atspoguļo olimpieša sajūtas un izjūtas konkrētajā vēsturiskajā mirklī. Ielūkojoties katra sportista pārdzīvojumos, labāk var izprast to emociju gammu, kas izdzīvota.

Jau otro reizi olimpiskās spēles notikušas Covid-19 pandēmijas ēnā, kas bija milzu izaicinājums ne tikai rīkotājiem, treneriem un apkalpojošajam personālam, bet, protams, arī pašiem sportistiem. Kādam ar to izdevās labāk tikt galā, citam ne tik veiksmīgi. Kopumā Latvijas atlētu veikums jāvērtē ar plusa zīmi, lai gan vienmēr var vēl kripatiņu vairāk.

Šoreiz olimpiskās dienasgrāmatas, kas ir arī izdevniecības “Rīgas Viļņi” žurnāla “Deviņvīri” speciālizdevums, tapšanā iesaistījās mūsu vadošais sporta statistiķis Andris Staģis, kurš apkopojis visu Latvijas olimpiešu veikumu Pekinā, ievietojot to pārskatāmā un salīdzināmā skaitļu izteiksmē.

Olimpiskajā dienasgrāmatā ikviens varēs izdzīvot līdzi ceļam līdz medaļām, karjeras labākajiem rezultātiem, pārsteidzošām veiksmēm, kā arī sāpīgām kļūdām un negaidītiem zaudējumiem, bet visa pamatā – vērtīgas pieredzes un rūdījuma iekrāšanai.

Katram Olimpiskās delegācijas dalībniekam šis izdevums tiks nodrošināts, savukārt jebkuram sporta interesentam Olimpiskā dienasgrāmata “Latvija Pekinā” jau no 31. marta ir pieejama preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.