Šopiektdien, 28.oktobrī restorāna “Whitehouse” konferenču telpās norisināsies pirmais Latvijas atlētu forums, ko organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), un kas kopā pulcēs atlētus, nozares pārstāvjus un ekspertus. Atlētu foruma mērķis ir diskutēt par dažādiem aspektiem, kas jāņem vērā  profesionālā sportista karjeras attīstībā, tādējādi aktualizējot nozares problēmas un veicinot atlētu kopienas veidošanos. Atlētu forumā kopā ar jomas profesionāļiem un pieredzējušiem sportistiem tiks apskatīti galvenie jautājumi, kas palīdz ne tika veidot veiksmīgu sportisko karjeru, bet arī uzlabo katra dzīves kvalitāti.

 LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver: ”Latvijas Olimpiskā komiteja vienmēr ir uzklausījusi atlētu balsi lēmumu sagatavošanā un pieņemšanā,  taču tai ir jābūt  spēcīgākai un pamanāmākai, ņemot vērā pārmaiņas  un jaunos izaicinājumus sporta nozarē. Kopīgi jāmeklē  risinājumi sportistu sociālo garantiju nodrošināšanā, duālās karjeras iespēju apzināšanā un Olimpiskās sagatavošanas sistēmas pilnveidošanā. Šis forums ir  nozīmīgs instruments, lai atlētu kopienu veidotu saliedētāku un spēcīgāku.”

Foruma  moderatore, LOK Atlētu komisijas vadītāja, Olimpiete un vieglatlēte Gunta Vaičule: ''Galvenais Atlētu foruma mērķis ir sportistu satikšanās un kopā būšana, diskutējot par mums būtiskiem jautājumiem. Mēs apkoposim svarīgās atziņas, kuras izmantosim kā pamatu Atlētu komisijas turpmākajai darbībai. Foruma noslēgumā ievēlēsim LOK Atlētu komisiju, kura turpmākos četrus gadus pārstāvēs atlētu intereses. Diskusiju dalībnieki būs īsti jomas speciālisti un paši atlēti.''

 Līdzās Guntai Vaičulei pasākumu vadīs Latvijas Televīzijas žurnālists, sporta raidījumu vadītājs un redaktors Uģis Joksts. Forumā piedalīsies un savu uzrunu par atlēta balss nozīmi Olimpiskajā kustībā teiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Atlētu komisijas priekšsēdētāja, Olimpiete, hokejiste Emma Terho.  

 Forumā ir trīs  diskusiju paneļi, un interesanti tos varēs vērot arī tiešsaitē  - https://youtu.be/R8IHOIYd51c  

Pirmā diskusija “Vai ar sportu pietiks dzīvei?” mēģinās atbildēt uz jautājumiem: Kā vislabāk izmantot savu sportisko kapitālu? Kā stratēģiski virzīt savu karjeru, raugoties ilgtermiņā? Kā visefektīvāk menedžēt savus panākumus, lai gūtu finansiālus panākumus?. Ir virkne lēmumu, par kuriem profesionāliem sportistiem ir svarīgi aizdomāties jau šodien, lai vairotu savu nākotnes dzīves labklājību. Šajā diskusijā ar savu pieredzi dalīsies Olimpisko čempionu  treneris Raimonds Feldmanis, Olimpietis un uztura speciālists Jānis Leitis, Olimpiete, basketboliste Gunta Baško un Olimpietis, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis.

Otrā diskusija ir veltītā psiholoģiskās sagatavotības tēmai: “Kurš stiprāks -  Antiņš vai Lāčplēsis?". Sportiskie panākumi nav atkarīgi tikai no fiziskās izturības un ikdienas treniņu slodzes. Lielā mērā sportista panākumu ceļu veido vēl virkne citu faktoru - sākot no mentālās sagatavotības, ikdienas ieradumiem un beidzot ar sporta mentoriem, kas var celt individuālos panākumus ilgtermiņā. Šai paneļa diskusijā uzzināsim, kā visefektīvāk veidot savu panākumu formulu,  un tajā piedalīsies Latvijas Olimpiskās vienības sporta psiholoģe Lāsma Liepiņa, bijušais Latvijas Basketbola izlases treneris, Ukrainas basketbola valsts vienības treneris Ainars Bagatskis un Olimpiete, vieglatlēte Līna Mūze.

Ikviena profesionāla sportista vārds vienlaicīgi ir arī zīmols, kas pārstāv savas vērtības. Komunikācija ar medijiem, sava tēla uzturēšana un vēstījumi autorijai mūsdienu sporta pasaulē ieņem aizvien lielāku lomu. Vērojot pasaules izcilākos sportistus un to, kā viņiem veicas uz publiskās skatuves, varam mācīties, lai izmantotu veiksmīgas taktikas, bet neatkārtotu tipiskas kļūdas. Šie jautājumi tiks apspriesti trešajā diskusiju panelī ''Sportists kā zīmols'', kurā piedalīsies TV3 Grupas partnerattiecību un sporta vadītājs Baltijā, sporta organizāciju konsultants, sportistu menedžeris Raimonds Zeps, sporta un dzīves stila fotogrāfs Mikus Kļaviņš un Olimpietis, vieglatlēts un atlētu mentors Pauls Pujāts.

Pēc diskusiju un sarunu noslēgšanās norisināsies LOK Atlētu komisijas vēlēšanas un Pirmā Atlētu komisijas sēde.

Vairāk informācijas ŠEIT