Cēsīs 18.aprīlī notikušajā Latvijas Jaunatnes Olimpiādes delegāciju vadītāju seminārā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs apsolīja – Cēsis darīs visu, lai Latvijas Jaunatnes Olimpiāde būtu izdevusies.

Semināru atklājot, Cēsu domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs norādīja, ka, lai arī Olimpiādes centrs ir Cēsis, tomēr tā ir Vidzemes Olimpiāde, jo sacensības galvenokārt notiks šajā reģionā, talkā nākot arī Engures un Jūrmalas novadiem. Viņš uzsvēra – Latvijas sporta centrs šobrīd pārvirzījies uz Vidzemi. Rozenbergs pateicās par atsaucību un atbalstu pašvaldībām, kas piekritušas Olimpiādes sacensības rīkot savās sporta bāzēs.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis izteica cēsniekiem atzinību par apņēmību un gatavību rīkot Latvijas Jaunatnes Olimpiādi un norādīja, ka jau trešo gadu pēc kārtas valsts nozīmes sporta pasākumi notiek Vidzemē. Viņš pateicās pašvaldībām par atbalstu sportam, jo tieši tas ļauj uzturēt sporta veidu daudzveidību novados.

Semināra laikā notika komandu grupu izlozes priekšsacīkstēm un fināla sacensībām futbolā, florbolā un handbolā. Citām sporta spēlēm komandas vēl iespējams pieteikt līdz 26.aprīlim, savukārt individuālajos sporta veidos pieteikumi tiks pieņemti līdz 9.jūnijam.

Delegāciju vadītāji seminārā tika iepazīstināti ar sacensību norises vietām Cēsīs un citos novados, kā arī saņēma sīkāku informāciju par nakšņošanas, ēšanas un atpūtas iespējām Cēsu novadā. Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji pastāstīja vairāk par sacensību grafiku, norisi un citiem organizatoriskiem jautājumiem. Delegāciju vadītājiem bija iespēja saņemt atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem, kā arī pēc semināra apmeklēt sporta bāzes un dalībniekiem paredzētās nakšņošanas vietas Cēsīs.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde Cēsīs norisināsies no 7.jūlija līdz 9.jūlijam, pulcējot apmēram 3000 sportistu no visas Latvijas.