Eiropas  trešajās spēlēs, kas notiks laika posmā no 21.jūnija līdz  2.jūlijam Krakovā un Malopoļskā, Latviju pārstāvēs 56 sportisti 16 sporta veidu disciplīnās, taču spēļu dalībnieku skaits pieaugs pēc tam, kad Vieglatlētikas savienības nosauks vieglatlētu komandu šīs nedēļas nogalē.

Kārlis Lejnieks, LOK ģenerālsekretārs:” Trešās Eiropas spēles  ir nozīmīgas Olimpiskās kustības sacensības, jo piecās sporta veidu disciplīnās  - loka šaušanā, boksā, airēšanas slalomā, modernajā pieccīņā un šaušanā  - mūsu sportisti var izmantot iespēju kvalificēties Olimpiskajām spēlēm Parīzē. Un protams, ka šīs ir pirmās spēles pēc Covid 19 pandēmijas un bez striktiem ierobežojumiem, kas ļauj mums visiem atgriezties normālā sacensību režīmā un pilnvērtīgā Olimpiskās kustības apritē.”

Šodien online tikšanās laikā ar komandas dalībniekiem tika nosaukti Latvijas karognesēji Eiropas III spēlēs, un tie ir  taekvondo sportiste Inese Tarvida un smaiļotājs Roberts Akmens.

Inese Tarvida: “Jau daudzu gadu garumā pārstāvu Latviju uz pasaules taekvondo skatuves. Esot uz pjedestāla ar Latvijas karogu rokās ir vieni no maniem neaizmirstamākamajiem dzīves momentiem. Tādās reizēs jutos īpaši lepna par mūsu drosmīgo tautu, kas savulaik cēla šo karogu, izcīnot mūsu brīvību un neatkarību. Tas ir milzīgs pagodinājums nest valsts karogu mūsu komandas priekšgalā ceļā uz Eiropas spēļu uzvarām. Latvija var lepoties ar daudziem saviem sportistiem. Esmu patīkami pārsteigta un laimīga, ka šis gods ir uzticēts man. Sportista mērķis vienmēr ir  uzvara. Ar tādu domu arī dodos uz Eiropas spēlēm. Ļoti ceru, ka gan man, gan māsai Jolantai izdodies uzrādīt labus rezultātus.”

Roberts Akmens: “Jūtos patiesi priecīgs un lepns, ka man tiek dota šī iespēja - nest Latvijas karogu Eiropas spēlēs. Manuprāt, karoga nešana ir liels gods jebkuram sportistam. Neaizdomājos, , ka tikšu izvēlēts kā Latvijas karognesējs. Latvijas komandā šobrīd ir daudz spēcīgu sportistu, un jebkurš no mums to darītu ar lielu cieņu. Eiropas spēlēs startēšu K1 200m un K4 500m distancēs, un gan man, gan manai komandai ir mērķis cīnīties par augstām vietām.”

Pirmie sportisti, kas pārstāv 3X3 basketbolu, kanoe, smaiļošanu, bmx frīstailu un vieglatlētiku, uz spēlēm dodas jau 18.jūnijā.

Eiropas pirmās spēles 2015.gadā notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas delegācijas sastāvā bija iekļauti 65 sportisti un Latvija šajās spēlēs izcīnīja vienu zelta medaļu pludmales volejbolā un bronzas godalgu cīņas sportā. Par čempioniem kļuva Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet Anastasija Grigorjeva izcīnīja bronzu. Savukārt Eiropas trešajās spēlēs Minskā 2019.gadā Latviju pārstāvēja 52 sportisti 13 sporta veidu disciplīnās.

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados, un tajās piedalās sportisti no visa kontinenta.


Komandas sastāvs (prezentācija)