SOK ielūgumus piedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs visām Nacionālajām Olimpiskajām komitejām izsūtīja 24.jūlijā, atzīmējot vienu gadu līdz XXXII Olimpiādes spēlēm Tokijā. "Pēc gada Japāna veiks jaunu ierakstu vēsturē. Kad sāksies Olimpiskās spēles, visa uzmanība tiks veltīta Japānai un tās galvaspilsētai Tokijai. Sagatavošanās process veiksmīgi rit savu gaitu un godīgi varu atklāt, ka neviena cita pilsēta gadu pirms Olimpiskajām spēlēm nav bijusi tik gatava," atzinis SOK prezidents Tomass Bahs.

Latvijas Olimpiskā komanda “Tokija 2020” provizoriski varētu sastāvēt starp 30 un 40 sportistiem, pārstāvot līdz 15 sporta veidus, tostarp tādus, kur nekad iepriekš Olimpiskās sacensības nav notikušas. Nevienā klasiskā komandu sporta spēļu veidā Latvija gan nebūs pārstāvēta, bet uz ceļazīmēm pamatoti var cerēt 3x3 basketbolā, saņemot oficiālo ielūgumu, atklāja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vrubļevskis norādīja, ka jau pagājušā gadā sākušās Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kurās sportistiem ir iespējas, uzrādot augstus rezultātus konkrētās sporta disciplīnās un distancēs vai ieņemot zināmu vietu pasaules rangā, kvalificēties startiem Olimpiskajās spēlēs. Pirmo reizi Olimpiskās medaļas Tokijā dalīs karatē, skeitbordā, kāpšanas sportā un sērfingā. Skaidrāk Latvijas Olimpiskās komandas aprises iezīmēsies vien nākamajā vasarā, kad sporta veidos noslēgsies kvalifikācija un tiks sadalītas pēdējās ceļazīmes un ielūgumi startam Tokijā.”

LOK ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas “Tokija 2020” vadītājs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"] atzina, ka turpinās Latvijas sportistu gatavošanās četrgades nozīmīgākajam vasaras sporta notikumam pasaulē. “Olimpiskās spēles aizrauj cilvēku sirdis visā plašajā pasaulē. Daudziem sportistiem tā būs iespēja ne tikai piedalīties Olimpiskajās spēlēs, realizējot vienu no saviem lielākajiem dzīves mērķiem, bet arī iespēja apliecināt savu sportisko meistarību, cīņā ar pasaules labākajiem atlētiem. Pašlaik Olimpisko spēļu kandidātu atlasē tiek uzraudzīti un novēroti 87 sportisti 17 sporta veidos. 11 no šiem 87 sportistiem jau ir ar Olimpisko spēļu pieredzi un delegācijas kopējais sastāvs būs ap 35 sportistiem. Tā būs jauna komanda ar jaunu sportistu ienākšanu Olimpiskajā komandā.”

Trīs sportisti jau ir izpildījuši Olimpiskās kvalifikācijas sacensību prasības vieglatlētikā - šķēpmetēja [olympian id="571" name="Līna Mūze"], septiņcīņniece [olympian id="550" name="Laura Ikauniece"] un vesera metēja Laura Igaune.

Tokijas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk kā 11 000 planētas izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no sagaidāms 206 pasaules valstīm. Japānas galvaspilsēta Tokija vasaras Olimpiskās spēles uzņems no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.