RĪGA, Jūl 17, BNS ‒ Latvijas karogu 2012.gada Londonas olimpisko spēļu atklāšanā nesīs pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, otrdien paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Pļaviņš startēs pludmales volejbola turnīrā vienā komandā ar Jāni Šmēdiņu. Turnīrs sāksies jau nākamajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas.

Iepriekšējās piecās vasaras olimpiskajās spēlēs kopš valsts neatkarības atjaunošanas atklāšanas parādē Latvijas karognesēji bija svarcēlājs Raimonds Bergmanis (1992.gadā Barselonā), vidējo distanču skrējējs Einārs Tupurītis (1996.gadā Atlantā) un šķēpa metēji Voldemārs Lūsis (2000.gadā Sidnejā) un Vadims Vasiļevskis (2004.gadā Atēnās un 2008.gadā Pekinā).

Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers informēja, ka par karognesēju lēma LOK un Latvijas olimpiskās komandas vadība un tika ņemts vērā sportista sniegums pagājušajā sezonā. Tika atzīts, ka ne visi sportisti būs Londonā atklāšanas dienā, kas ierobežojis izvēles iespējas. ''Karognesēja izvēle bija sarežģīta, bet kas cits bija gaidīts citādi," viņš atzina.

Vērmanes dārzā uz restorāna terases smaiļotājs Krists Straume un peldētāja Gabriela Ņikitina demonstrēja olimpiešu parādes tērpus. Dāmas parādē soļos sarkanās kleitās un gaišās žaketēs, savukārt vīri ‒ sarkanās žaketēs un gaišās klasiskās biksēs. Tērpi pēc LOK skicēm izgatavoti Latvijā.

 

Sporta un brīvā laika apģērbus izgatavojusi ķīniešu firma "361°". Tos klātesošajiem demonstrēja vieglatlēti Līna Mūze, Edgars Eriņš, Lauma Grīva, Jānis Leitis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs. Katram olimpietim tērpos būs 14 priekšmetu vienību.

Pasākuma laikā sportisti un mākslinieki pasniedza kopīgi gatavotus mākslas darbus LOK atbalstītājiem.

Pirms karognesēja nosaukšanas tika atklāta Dabas sporta zāle Vērmanes dārzā Rīgā, kas darbosies visu vasaru un ko ierīkojis Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsponsors – "Latvijas Valsts meži". Pasākumā klāt bija vairāki desmiti Londonas olimpisko spēļu dalībnieku, kas uzklausīja ''Latvijas Valsts mežu'' pārstāvju laba vēlējumus un saņēma simboliskas spēka medaļas.

Latvijas delegācijā startam Londonas olimpiskajās spēlēs iekļauti 46 sportisti 12 sporta veidos un 30 disciplīnās – vieglatlētikā, peldēšanā, modernajā pieccīņā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, brīvajā cīņā, džudo, riteņbraukšanā šosejā, BMX riteņbraukšanā, vingrošanā, galda tenisā, šaušanā, svarcelšanā un pludmales volejbolā. Delegācijā iekļauts arī 61 cilvēku liels apkalpojošais personāls – treneri, mediķi, tehniskie darbinieki un delegācijas vadība.

Olimpiskās spēles Londonā risināsies no 27.jūlija līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, sports@ bns.lv