Ceturtdien, 11. janvārī, Komanda Latvija prezentācijas pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks paziņoja, ka Latvijas delegācijas karognesēji Pasaules Jauniešu Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 19.janvāra līdz 1.februārim notiks Gangvonā, Dienvidkorejā būs Amēlija Kotāne un Olivers Mūrnieks.

Bobslejiste Amēlija Kotāne Jauniešu Olimpiskajās spēlēs ir jaunākā Latvijas delegācijā, neskatoties uz to viņas līdzšinējo sasniegumu sarakstā jau ir divreiz iegūtā 2. vieta Omega Youth Series Lillehammer, Norvēģijā, kā arī 2. un 3. vieta Omega Youth Series Innsbruck, Austrijā monoboba disciplīnā. Amēlija Kotāne ir ne tikai ziemas sporta veidu pārstāve, bet arī aktīvi trenējas vieglatlētikā, 2022. gadā izcīnot Latvijas čempiones titulu U14 vecuma grupā 60m barjerskriešanā telpās. Atlēte nāk no sporta tradīcijām bagātas ģimenes - viņas tētis Kristaps Kotāns dosies līdzi uz Dienvidkoreju trenera statusā, vectēvs Rihards Kotāns bijis Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks bobslejā gan kā sportists, gan kā treneris. 

“Es nebiju gaidījusi, ka šodien man tiks uzticēts karognesējas gods, neliels šoks un noteikti esmu pagodināta par šo iespēju. Pateicoties tēta piedāvājumam esmu nonākusi bobslejā. Sākotnēji man tas ne visai patika, bet laika gaitā, iemēģinot arī citas trases, šobrīd jau ļoti iepaticies un par to arī liecina rezultāti, kuri ir uzlabojušies, ” savās sajūtās dalās karognesēja Amēlija Kotāne.

Olivers Mūrnieks ir Latvijas U16 3x3 hokeja izlases kapteinis. Jaunais sportists jau spēlē Latvijas pieaugušo Virslīgas čempionātā Mogo/LSPA sastāvā un ir  Latvijas U18 hokeja izlases kandidātu vidū.

“Mazliet šoks, negaidīju, šis viss ir kaut kas jauns. Iespējams vienreiz dzīvē būšu karognesējs, centīšos to izbaudīt. Mērķi komandai Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskajās spēlēs ir tikai tie augstākie, zelts un tikai zelts. Mēs esam gatavi un spējīgi cīnīties par augstākajiem rezultātiem. Būs interesanti redzēt kā citas valstis cīnās 3x3 hokeja disciplīnā,” tā par piešķirto godu un gaidāmajiem startiem saka karognesējs Olivers Mūrnieks.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs uzrunāja jauniešus ar motivējošiem ceļavārdiem un visa laba vēlējumiem, pirms došanās uz Gangvonu. 

Pasaules Jauniešu Ziemas olimpiskās spēles norsinās reizi četros gados, šoreiz savu mājvietu rodot Dienvidkorejas provincē Gangvonā. Tās sāksies 19. janvārī ar atklāšanas ceremoniju un divas nedēļas norisināsies ar visu 15 sporta veidu startiem, no kuriem Latvijas pārstāvji būs redzami 11 sporta veidos. Gaidāmajās spēlēs Latviju pārstāvēs 45 sportisti, kas ir līdzšim lielākā Latvijas delegācijas pārstāvniecības Jauniešu Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas komandas sastāvs - biatlons: Keita Patrīcija Kolna, Madara Veckalniņa, Stella Bleidele, Olivers Bresme, Valters Bresme, Adrians Māris Šņoriņš; hokejs: Roberts Kravalis, Patriks Plūmiņš, Herberts Laugalis, Leonards Aleksandrs Grundmanis, Fēlikss Niks Paurs, Ričards Rutkis, Kristers Obuks, Timurs Mališevs, Olivers Mūrnieks, Makss Mihailovs, Martins Klaucāns, Daniels Reidzāns, Martins Bārtulis; kērlings: Agate Regža, Kristaps Zass; monobobslejs: Amēlija Kotāne, Kate Liene Prudāne; skeletons: Marta Andžāne, Dārta Dreimane, Laura Lēģere, Emīls Indriksons, Dāvis Valdovskis; kamaniņu sports: Margita Sirsniņa, Amanda Ogorodņikova, Madara Pavlova, Edvarts Marts Markitāns, Jānis Gruzdulis – Borovojs, Ēdens Eduards Čepulis; distanču slēpošana: Linda Kaparkalēja, Martīne Djatkoviča, Jēkabs Skolnieks, Ritvars Ļepeškins; kalnu slēpošana: Frīda Saļņikova, Pauls Pēteris Prancāns; ātrslidošana: Gustavs Vācietis; daiļslidošana: Sofija Stepčenko, Kirils Korkačs; šorttreks: Kamila Salmiņa, Madara Gintere.

#KomandaLatvija delegācijas sastāvs

Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latviju pārstāvēja 30 sportisti deviņos sporta veidos. Toreiz Latvijas pārstāvji pārveda mājās piecas medaļas, no kurām viena - sudraba medaļa tika izcīnīta skeletonā un četras kamaniņu sportā - pa vienai zelta un sudraba medaļai un divas bronzas medaļas. 

Sekot līdzi mūsu sportistu gaitām varēs mājaslapā olimpiade.lv, kur tiks publicēti aktuālākie notikumi, startu kalendārs, ekskluzīvas intervijas, spilgtākie foto brīži un, protams, sacensību rezultāti.

Latvijas sportistu dalību Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), mazumtirdzniecības veikalu tīkls Rimi, sporta apģērbu zīmols 4F, kā arī informatīvie atbalstītāji - Visual media, SWH un TVNET Grupa.


Foto Spēļu laikā tiks ievietoti FLICKR (foto: LOK/ Edijs Pālens/ LETA)