Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) vienojusies ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) šodien, 16. februārī, izmaksāt pabalstus Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvos iekļauto augstas klases sasniegumu ziemas sporta veidu sportistiem par janvāri, un Latvijas Olimpiešu sociālā fondā (LOSF) iekļauto bijušo izcilo sportistu, treneru un sporta darbinieku atbalstīšanai par februāri. 

LOK apzinās, cik svarīgs ikvienam sportistam un veterānam ir finansējuma jautājums, daļai šis atbalsts ir būtisks apjoms iztikas nodrošināšanai, tāpat zinām un saprotam, ka cilvēki rēķinās gan ar finansējuma apjomu, gan ar izmaksas termiņiem. Tieši tādēļ LOK kopā ar IZM pēdējās nedēļas laikā ir darījis visu iespējamo, lai šo jautājumu iespējami ātri un veiksmīgi atrisinātu. Kopumā tiks izmaksāti pabalsti 94 zelta, sudraba un bronzas sastāva sportistiem un treneriem, kā arī 159 sporta veterāniem. 

Šobrīd norisinās saskaņošanas process par LOV sastāvos iekļauto augstas klases sasniegumu ziemas sporta veidu sportistu pabalstu izmaksāšanu ar LOK starpniecību līdz ziemas sezonas beigām, tas ir līdz 30. aprīlim. Gala apstiprinājums šim jautājumam vēl tiek gaidīts no IZM.

Par citu pabalstu un finansējumu piešķiršanas kārtību sportistiem, treneriem, veterāniem un par finansējuma modeli sporta nozarē kopumā LOK kopā ar IZM un citām iesaistītajām organizācijām turpina sarunas un darīs visu, lai rastu objektīvus, cieņpilnus un caurspīdīgus risinājumus.