RĪGA, Jūn 22, BNS - Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā piektdien nekursē liela daļa sabiedriskā transporta autobusu, jo autobusu vadītāji rīko vienas dienas streiku, pieprasot 500 Lielbritānijas mārciņas (433 latus) lielu prēmiju par darbu olimpisko spēļu laikā, vēstīja britu raidsabiedrība BBC.

Londonas sabiedriskā transporta uzņēmums "Transport for London" informēja, ka piektdien kursē vairāk nekā trešdaļa pilsētas autobusu, bet daudzos maršrutos tie nekursē vispār.

Londonas Augstā tiesa ceturtdien aizliedza trīs autobusu kompāniju "Arriva", "Metroline" un "Go Ahead" darbiniekiem piedalīties streikā, bet tūkstošiem autobusu vadītāju jeb apmēram 85% no visiem autobusu vadītājiem Londonā no pārējām 17 autobusu pakalpojumus Londonā sniedzošajām kompānijām darbu pārtrauca.

"Transport for London" aicina visus Londonas iedzīvotājus un pilsētas viesus pārbaudīt, vai plānotajā maršrutā nav autobusu satiksmes traucējumu. Cilvēku interese bija tik liela, ka sastrēgumu stundā pēc pulksten 8 no rīta uzņēmuma mājaslapa no pārāk lielā apmeklējumu skaita uz laiku nebija pieejama. Tāpat Londonas pašvaldības transporta uzņēmums lielākajās autobusu pieturvietās ir izvietojis brīvprātīgos, kas pasažieriem sniedz jaunāko informāciju par autobusu satiksmes traucējumiem un piedāvā kartes, kā labāk ar kājām nokļūt galapunktā, informēja BBC.

Arī Londonas mērs Boriss Džonsons atvainojās par streika radītajām neērtībām.

Arodbiedrība "Unite" uzstāja, ka apmēram 20 tūkstoši Londonas sabiedrisko autobusu vadītāji ir vienīgā sabiedriskā transporta nozarē strādājošo grupa, kas nav saņēmusi solījumu, ka ar prēmiju tiks atalgots darbs Londonas olimpisko spēļu laikā, kas notiks no 27.jūlija līdz 12.augustam.

Arodbiedrība norādīja, ka olimpisko spēļu laikā autobusu pasažieru skaits Londonā pieaugs par 800 tūkstošiem.

BBC iepriekš norādīja, ka ir panākta vienošanās par prēmiju izmaksu Londonas metro vadītājiem, valsts dzelzceļa kompānijās strādājošajiem, kā arī lidsabiedrības "Virgin" darbiniekiem.

BNS, +371 67088621, [email protected]