Atklājot Rimi Rīgas maratona EXPO Hanzas Peronā, tika dots starts pirmajam no diviem starptautiska mēroga skriešanas un tautas sporta notikumiem, kas Rīgu ļauj dēvēt par 2023. gada pasaules skriešanas galvaspilsētu. Rimi Rīgas maratonam, kas šogad kalpo kā ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā, līdz piektdienai bija reģistrējušies jau vairāk nekā 23 000 skrējēju no 77 pasaules valstīm. Dalībnieku vidū būs gan iesācēji, ģimenes ar bērniem un skolēni, gan atpūtnieki košos tērpos, kas pretendēs uz “Spices stila pjedestāla” balvām, gan uzņēmumu komandas un aktīva dzīvesveida cienītāji, kas pasākumam nopietni gatavojušies gada garumā. Šogad vairāk nekā jebkad dažādās distancēs startēs dalībnieki ratiņkrēslos, maratonam atbalstot tādus sociālos projektus kā “Liberated!”, “Sports ikvienam” un Latvijas reto slimību aliansi. Visbeidzot elites skrējējus kuplā skaitā šogad pārstāvēs izlases “Latvija pasaulē” skrējēji, kas Rimi Rīgas maratona trases izmantos, gatavojoties startiem Pasaules čempionātā Rīgā.  

Ievērojami pieaugošais reģistrēto dalībnieku skaits Rimi Rīgas maratonā, salīdzinot ar pagājušo gadu, norāda uz pozitīvām tautas sporta atveseļošanās iezīmēm pēc pandēmijas. Reģistrēties pasākumam joprojām turpina gan Latvijas, gan ārvalstu dalībnieki, bet Maratona EXPO, kurā dalībnieki ir aicināti izņemt savus starta numurus un izbaudīt pirms-starta atmosfēru, Hanzas Peronā darbosies līdz pat sestdienas pulksten 20.00.

Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords: “Rimi Rīgas maratona dalībniekiem šogad dota īpaša privilēģija pirmajiem izskriet oficiālās Pasaules čempionāta trases jūdzes, 5 km un 21 km distancēs, jo, kā zināms, Rimi Rīgas maratons šogad kalpo kā sezonas atklāšanas pasākums un vienlaikus ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā, kas, savukārt, aktīvo skriešanas sezonu noslēgs. Aicinu ikvienu Rimi Rīgas maratonā izbaudīt skriešanas svētkus un noskaņoties Pasaules čempionātam,   lai rudenī vēl kuplākā skaitā un jaudīgākā atmosfērā izskrietos olimpiešu, rekordistu un planētas ātrāko skrējēju kompānijā!”

6. maijā Olimpiskā bērnu diena un Latvijas čempionāts jūdzē

Sestdien, 6 maijā norisināsies divi pasākumi – Olimpiskā bērnu diena un Latvijas čempionāts jūdzē jeb DPD jūdzes skrējiens. DPD jūdze plkst. 10.00 no rīta startēs pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, lai finišētu pie Brīvības pieminekļa. DPD Jūdze jau otro reizi norisināsies Latvijas čempionāta jūdzē statusā, pulcējot ap 2500 dalībnieku un ļaujot fiksēt arī iespējamos Latvijas rekordus jūdzes skrējienā. Ja 2022. gada Rimi Rīgas maratonā uzstādītie Latvijas labākie rezultāti jūdzes skrējienā (Jānis Razgalis - 4:23, Austra Ošiņa - 4:51)  tiks pārspēti, jaunie rezultāti kļūs Latvijas rekordiem jūdzes skrējienā. Galvenie pretendenti cīņā par tituliem, rekordiem un naudas balvu fondu šogad būs Roberts Glazers, Uģis Jocis un Kristers Kudlis vīriešu konkurencē un Līga Velvere un Evelīna Krista Sitnika sieviešu konkurencē.

Paralēli jūdzes skrējienam pie Brīvības pieminekļa jau plkst. 10.00 tiks atklāta arī Olimpiskā bērnu diena ar 200 m un 400 m distancēm. Olimpiskajai bērnu dienai reģistrējušies vairāk nekā 5000 mazo skrējēju. Plkst. 11.00 paši mazākie varēs izmēģināt spēkus šķēršļu trasītē “Happy mazuļiem”, savukārt jau 11.30 starts tiks dots 60 m sprinta distancei “Sprinta Karalis un Karaliene”, kurā tiks noteikti ātrākie mazie sprinteri vecuma grupās. Olimpiskās bērnu dienas viesi būs arī olimpieši basketboliste Gunta Baško, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kamaniņu braucēja Kendija Aparjode, volejbolists Jānis Šmēdiņš un tenisists Kārlis Lejnieks, kuri dos startus īsajām distancēm un apbalvos mazos skrējējus ar medaļām. Olimpiskajā bērnu dienā bērnus priecēs Tutas lapsas, Lote un muša Ruta no Lotes zemes, Mārtiņa ziepju burbuļi un Rimi dārzeņu un augļu tēli.  


Svētdien, 7. maijā startēs “Latvija pasaulē” izlase un labākie skrējēji

Šogad Rimi Rīgas maratona 42 km un 21 km distancēs elites skrējēju rindās uzsvars būs uz ātrākajiem pašmāju skrējējiem. Organizatori cer, ka 20 000 eiro vērto balvu fondu savā starpā sadalīs tieši Latvijas vadošie skrējēji un ar DPD atbalstu tapušās izlases “Latvija pasaulē” dalībnieki, jo skriešanas lielvalstu pārstāvji, kuri ierasti kuplā skaitā aicināti uz Rīgu, šogad novirzīti uz Pasaules čempionātu, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti vadošo pasaules skrējēju.

Pusmaratona distancē organizatori paredz Dmitrija Serjogina uzvaru, savukārt dāmu konkurencē nepārspēta, iespējams, paliks olimpiete Ilona Marhele. Maratona distances līderi un Latvijas čempioni pēc organizatoru aplēsēm varētu būt gan Kristaps Bērziņš un Deniss Prikulis, gan Anita Siliņa, kurai uz pēdām mīs Anna Kļučņika, 2022. gada uzvarētāja, kura tikko uzstādījusi arī 2023. gada sezonas Latvijas labāko rezultātu. Potenciālie līderi 10 km distancē varētu būt Kitija Valtere un Andrejs Dmitrijevs, sacenšoties ar Artūru Liepu.

5 km distancē spēkiem mērosies sieviešu konkurencē Agate Caune un Evelīna Krista Sitnika, kamēr vīriešu konkurencē uzvarētāja godu centīsies aizstāvēt Uģis Jocis.

Savukārt visi tie skrējēji, kuri nepretendē uz ātrāko skrējēju godu un pjedestālu, var izmēģināt spēkus tērpu mākslā un pretendēt uz “Spices stila pjedestālu”. Trīs stilīgākie skrējēji iegūs naudas balvas 300, 200 un 100 eiro vērtībā. Dalībniekiem sevi iepriekš jāiemūžina un jāatstāj pierādījumi bilžu veidā savos sociālajos tīklos, atzīmējot gan maratonu, gan arī t/c “Spice”.

Visbeidzot DPD jūdzes un 5 km distancēs startēs arī vairāk nekā 2000 Latvijas skolu kausa dalībnieki no teju 50 Latvijas skolām.


Rimi komandu kausā 228  komandas

Uzņēmumu komandas, kuras pieteica vismaz 15 dalībniekus, automātiski kvalificējas Rimi komandu kausa izcīņai. Šogad šādas komandas ir 228, lielāko konkurenci 107 komandu sastāvā sastādot tieši mazo uzņēmumu kategorijā pēc reģistrēto dalībnieku skaita (15-29), kamēr uzņēmumi ar vidēju (30-49) un lielu (50+) dalībnieku skaitu ir gandrīz vienlīdz kuplā skaitā – 46 un 57. Vislielāko komandu šogad pieteica maratona galvenais partneris Rimi, pulcējot dažādās distancēs 452 Rimi darbiniekus. Komandu kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc vietām vecuma grupās, tādējādi distancei nav nozīmes. Uzvarētāji iegūs dalības Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā un prestižajos SuperHalfs pusmaratonos Kārdifā, Kopenhāgenā un Valensijā.

“Piedaloties maratonā ar savu darbinieku komandām, uzņēmumi bieži vien aizstāj savas sporta spēles, lai saliedētos, lieliskā atmosfērā izskrietu Rīgu un kaut draudzīgi un neformāli, bet tomēr sacenstos ar citiem vadošajiem Latvijas uzņēmumiem. Esam pārliecināti, ka Rimi komandu kauss veiksmīgi palīdzēs uzņēmumiem šo misiju realizēt gan šogad, gan nākamajos gados,” uzsver Rimi Latvija sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.


Cik daudz enerģijas saražos skrējēji?

“Rimi Rīgas maratonā debitējam ar jauninājumu -- pirmoreiz tiks mērīta dalībnieku skrējiena laikā radītā kinētiskā enerģija. Lielākajā Elektrum līdzjušanas un enerģijas uzkrāšanas punktā, kuru būsim izveidojuši pie Rīgas 2. ģimnāzijas, mūzikas un bungu rīboņas pavadīti dalībnieki šķērsos īpašu enerģijas mērjoslu, kas akumulēs dalībnieku kinētisko enerģiju. Turpat uz vietas šos datus konvertēsim kilovatstundās, lai pirmoreiz noskaidrotu visu Rimi Rīgas maratona dalībnieku radīto enerģijas apjomu,” komentē Elektrum mārketinga projektu vadītājs Raitis Streičs.  


Ilgtspējīgs maratons ar videi draudzīgiem ieteikumiem dalībniekiem

Rimi Rīgas maratons jau otro gadu ir apņēmies izmērīt savu oglekļa pēdu un kompensēt to, šogad lielu uzsvaru liekot uz dalībnieku iesaisti un izglītošanu, jo tieši dalībnieku atstātā pēda ir tā, kas veido vislielāko nospiedumu. Tāpēc maratona ilgtspējas programmas “Run for future by Neste” ietvaros dalībnieki aicināti sekot trīs vienkāršiem ieteikumiem: pirmkārt, uz EXPO un startu ierasties, izvēloties videi draudzīgu veidu: ar kājām, velo (atstājot to Gjensidige velo novietnē Doma laukumā), elektrotransportu vai sabiedrisko transportu; otrkārt, trasē šķirot ūdens glāzītes tam paredzētajos konteineros, bet finišā dabīgā minerālūdens Mangaļi 100% pārstrādātās plastmasas pudeles mest īpašajos šķirošanas konteineros vai nodot depozītpunktos; un treškārt, finišā numuru, somiņas un saspraudes nodot Nestes teltī otrreizējai pārstrādei, pretī saņemot egles stādu.

Dalībnieki savu pēdu iepriekš varēja kompensēt, reģistrējoties maratonam. Šo iespēju kopumā izmantoja vairāk nekā 100 dalībnieku, tajā skaitā arī vairākas uzņēmumu komandas. Arī Rimi Rīgas maratona organizatori ar ilgtspējas partnera Neste līdzdalību jau daļu no šī gada pēdas kompensēja, iestādot priežu mežu pie Bābelīša ezera SIA “Rīgas Meži” uzraudzībā. 

Maratons atbalsta dalībniekus ratiņkrēslos

Turpinot pirms vairākiem gadiem iesākto labdarības virzienu – turēt īpašu rūpi un atbalstīt bērnus un tagad arī jauniešus un pieaugušos ar kustību traucējumiem –, šogad Rimi Rīgas maratona trasēs varēs sastapt vairāk dalībnieku ratiņkrēslos kā jebkad. 5 km distancē startēs “Liberated!” izlase vairāk nekā 50 cilvēku sastāvā, savukārt biedrības “Sports ikvienam” dalībnieki Dāvja Siminaiša vadībā skries arī garākās distancēs. Biedrības vadītājs Dāvis Siminaitis apņēmies sestdien DPD jūdzi noskriet, trasē pavadot neredzīgo Kasparu Grigānu, savukārt svētdien Dāvis plāno startēt divās distancēs: pusmaratonu veikt kopā ar Mareku Odumiņu, savukārt pēc tam vēl pieveikt 5 km kopā ar Kristīni Porieti, abus stumjot īpašos speciāli skriešanai paredzētos ratos. Savukārt 2022. gada programmas “Mans pirmais maratons” absolvents Nils Briedis 5 km trasē pavadīs Georgu Tadeju Bārdu, kurš zaudējis redzi.

Rimi Rīgas maratona sadarbības biedrībām šogad pievienojas arī Latvijas reto slimību alianse, kas rūpējas, lai ikviens varētu izbaudīt kustību prieku.


Medaļu nedēļa Spicē

Lai gan Baltijas lielākie skriešanas svētki būs beigušies jau 7. maija pievakarē, visu nākamo nedēļu no 7. līdz 14. maijam t/c “Spice” norisināsies medaļu nedēļa. Tajā ar savu finiša medaļu visi dalībnieki varēs tikt pie patīkamām atlaidēm dažādos “Spices” veikalos, lai sagatavotos aktīvai vasaras sezonai.


Papildu informācija:

Inese Ķīkule tel: 2966 6110

[email protected]

www.rimirigamarathon.com

Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. 33. Rimi Rīgas maratons norisināsies 2023. gada 6.-7. maijā. 2022. gadā Rimi Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku. Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas televīziju īsteno labdarības kampaņu "Labas gribas kilometri", kurā kopumā saziedoti jau vairāk nekā 55 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, partneri – Neste, TC Spice, Elektrum, sponsori – DPD Latvija, Indexo, WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Latvijas Olimpiskā komitejaPartneri – Bērnu slimnīcas fonds, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Garmin, Gjensidige Latvija, Happy, Mēness aptieka, Science in Sport, Klotiņi & Serģis, LSFP, LVS, VSK Noskrien un citi. Mediju partneri – LTV, LSM.