Visa šī mācību gada garumā 230 3., 4., 5. un 6.klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā un šodien sešas labākās četrās vecuma grupās no katra reģiona tikās projekta finālsacensībās.

“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā un tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts “Sporto visa klase” ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāk komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, izsakās projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Raugoties finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies, visiem dalībniekiem un tiekamies projekta piektajā sezonā.”

Lai noskaidrotu finālsacensību dalībnieces četrās vecuma grupās, projekta gaitā dalībniekiem bija jāveic vispārējās fiziskās sagatavotības testi, atlases sacensības stafetēs, labais darbs ar moto “Visi kopā mēs to varam!”, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes.

Savukārt finālsacensību dalībniekiem bija jāpierāda sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par Olimpisko kustību. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Zemessardzes ekipējumu, inventāru un autotransportu.

Finālsacensības bija projekta ceturtās sezonas noslēdzošais posms, pēc kura noskaidroja arī projekta uzvarētājus.

Projekta “Sporto visa klase” 4.sezonas finālsacensību rezultāti

3.KLAŠU GRUPA

4.KLAŠU GRUPA

1. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.a klase

2. Rīgas 41.vidusskolas 3.b klase

3. Salacgrīvas vidusskolas 3.a klase

4. Bauskas sākumskolas 3.a klase

5. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.klase

6. Pļaviņu novada ģimnāzijas 3.b klase

1. Mārupes vidusskolas 4.c klase

2. Zvejniekciema vidusskolas 4.klase

3. Ogres sākumskolas 4.a klase

4. Babītes vidusskolas 4.d klase

5. Aizkraukles novada vidusskolas 4.b

6. Grobiņas sākumskolas 4.c klase

5.KLAŠU GRUPA

6.KLAŠU GRUPA

 1. 1. Jelgavas 4.vidusskolas 5.c klase

 2. 2. Sākumskolas “Taurenītis” 5.klase

 3. 3. Āgenskalna sākumskolas 5.b klase

 4. 4. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 5.a klase

 5. 5. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.c klase

 6. 6. Daugavpils 3.vidusskolas 5.a klase

1. Jelgavas 4.vidusskola 6.c klase

 1. 2. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6.d klase

 2. 3. Liepājas 8.vidusskolas 6.a klase

 3. 4. Ventspils 4.vidusskolas 6.b klase

 4. 5. Rīgas Hanzas vidusskolas 6.a klase

 5. 6. Daugavpils 3.vidusskolas 6.b klase

Latvijas Olimpiskā komiteja apsveic visus projekta “Sporto visa klase” dalībniekus un finālsacensību uzvarētājus.

Par projektu “Sporto visa klase”:

Projekts “Sporto visa klase” turpināsies arī 2018./2019.mācību gadā, kurā bez projektā jau iesaistītajiem dalībniekiem, sportot piecas reizes nedēļā uzsāks ne tikai jau ierastās 3.klases, bet arī bērni no 2.klasēm.

Jaunais projekta koncepts paredz, ka nākamais mācību gads būs pēdējais, kad projektā varēs iesaistīties no 3.klases, jo sākot ar 2019./2020.mācību gadu projekts “Sporto visa klase” uzņems tikai 2.klašu dalībniekus un katru mācību dienu jeb piecas reizes nedēļā sporta nodarbības ilgs līdz 4.klasei ieskaitot. Savukārt 5. un 6.klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības projekta ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekts “Sporto visa klase” 3.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

 • vispārējā fiziskā sagatavotība;
 • futbola iemaņu apguve;
 • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

LOK ir gandarīta par projekta ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā četrgades posmā ir iesaistījušies vairāk kā 5200 bērnu no 230 klasēm un 67 pašvaldībām.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.